Zahraničné

Rio de Janeiro pod vodou. Prívalový dážď vyvolal chaos

braziliaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: Reuters

Ľudia vyrazili do ulíc na vodných skútroch, aby zachránili susedov.

Prívalové dažde vyvolali v Riu de Janeiro paniku. Voda zaplavila viaceré časti brazílskeho mesta a vážne narušila dopravu - letiská dočasne uzavreli a prímestské vlaky prestali premávať. Požiarnici oznámili, že v rieke na chudobnom severnom predmestí Ria našli telá dvoch ľudí.

Z viacerých štvrtí mesta hlásili rabovanie a federálna vláda musela posilniť políciu. Mesto požiadalo o pomoc pri zabezpečení pitnej vody, potravín a skladacích postelí pre asi 2 000 rodín, ktorých záplavy vyhnali z domovov.

Zdroj: Reuters

Niektorí ľudí vyrazili do ulíc na vodných skútroch, aby zachránili susedov z domov, ktoré obkľúčila voda. Ľudí dochádzajúcich do mesta za prácou bolo vidno stáť na strechách autobusov, ktorým voda siahala až po okná. Sirény varovali občanov, aby si dávali pozor na zosuvy pôdy. Húkali vo vyše 40 chudobných štvrtiach.

Starosta metropoly Eduardo Paes vyzval ľudí, aby nevychádzali von a vyhýbali sa uliciam. Podľa oficiálnych údajov spadlo v západnej časti Ria v stredu 63 milimetrov dažďových zrážok iba za jednu hodinu. V iných častiach napršalo od polnoci 124 milimetrov dažďa.
RIO DE JANEIRO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.