Zahraničné

Takto sa jazdí na najvyššej, najstrmšej a najrýchlejšej horskej dráhe sveta

article-2662875-1EEE703900000578-249_634x411.jpg
Zdroj: six flags

Mali by ste odvahu na desivého Goliáša?

Americké mestečko Gurnee v štáte Illinois tento rok otvorilo svoju najväčšiu atrakciu, ktorá priláka milióny turistov. Odvážlivci budú môcť vyskúšať údajne najvyššiu, najstrmšiu a zároveň najrýchlejšiu horskú dráhu sveta.

Atrakcia dostala meno Goliáš a prekonala tri svetové rekordy. Je vyrobená prevažne z dreva, čím je výnimočná oproti ostatným atrakciám.

Zdroj: six flags

Na niektorých úsekoch sa vozík rúti z výšky 55 metrov nad zemou pri rýchlosti až 115 km/h. Jeden okruh po dráhe trvá približne minútu a 15 sekúnd.

Jeden z prvých dobrovoľníkov, ktorý si jazdu vyskúšal na vlastnej koži, bol 88-ročný John Murman.

„Je to neuveriteľné. Cítite sa, akoby by vás niekto vyhodil do vzduchu. Všetko sa vám pred očami krúti a vy sa neustále otáčate," prezradil dôchodca.

Zdroj: six flags

https://www.youtube.com/watch?v=0oefUJZU5ms


USA/JH, Daily Mail

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)