Pedofil, ktorý v štyroch krajinách zneužil 47 chlapcov, dostal 35 rokov väzenia

Nehoda autobusu v Indii
Nehoda autobusu v Indii Zdroj: Daily Mail

Podľa sudcu si vyberal destinácie, kde mal najľahší prístup k mladým chlapcom.

Austrálskeho pedofila, ktorý v štyroch krajinách fotografoval a filmoval seba, ako sexuálne zneužíva 47 chlapcov, odsúdili v stredu na 35 rokov väzenia.

Boris Kunsevitsky (53) v rokoch 2002-2017 vyhotovil 35-tisíc fotografií a 4 800 videí zneužívania na Filipínach, Singapure, Indonézii a Austrálii.

Podmienečne ho môžu prepustiť na slobodu až po odpykaní si najmenej 28 rokov, uviedol pre agentúru DPA hovorca najvyššieho súdu štátu Viktória.

Sudca John Champion označil Kunsevitského túžbu po sexuálnom zneužívaní ako "neukojiteľnú" a jeho počínanie za najhoršie, aké kedy videl. Podľa sudcu si vyberal destinácie, kde mal najľahší prístup k mladým chlapcom.

Kunsevitsky sa priznal k 59 trestným činom vrátane sexuálneho styku s dieťaťom a výroby detského pornografického materiálu.

Najviac zneužíval chlapcov na Filipínach, pričom mnohé z týchto pohlavných aktov si filmoval a fotografoval.

Sudca Champion uviedol, že na fotografie a videá "sa ťažko pozerá" a označil ich za odporné.

Nemecká polícia objavila 55 fotografií zneužívania, ktorého sa v rokoch 2004-2005 dopustil na jednom chlapcovi z Melbourne, a v roku 2008 upovedomila austrálske úrady.

Kunsevitsky sa zdržoval v Singapure, keď ho v roku 2016 melbournský chlapec nahlásil polícii. Zatkli ho až o rok neskôr v Sydney po tom, ako pricestoval do Austrálie.

CANBERRA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.