V Los Angeles horela výšková budova, osem ľudí sa zranilo

Jedna osoba je vo vážnom stave.

Osem ľudí vrátane trojmesačného dieťaťa utrpelo zranenia pri požiari výškovej obytnej budovy, ku ktorému došlo v stredu v Los Angeles v americkom štáte Kalifornia. Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia CNN.

Z ôsmich ľudí, ktorí sa pri požiari zranili, je jedna osoba vo vážnom stave. Šiesti ľudia sa nadýchali splodín horenia. Bližšie informácie o stave trojmesačného dieťaťa k dispozícii neboli.


Náčelník hasičského zboru v Los Angeles Ralph Terrazas povedal, že požiar vypukol na siedmom poschodí 25-podlažnej budovy v západnej časti mesta približne o 08.37 h miestneho času (17.37 h SEČ). Skutočnosť, že budova horí si všimli hasiči zasahujúci pri inom požiari na tej istej ulici.

Hasiči proti požiaru zasahovali zo šiesteho poschodia, ako aj z automobilového rebríka, povedal Terrazas s tým, že oheň sa podarilo uhasiť tesne pred 10.00 h miestneho času (19.00 h SEČ).

LOS ANGELES/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Los angeles

Dôležité udalosti

ONLINE: Zelenskyj vyzval OSN, aby navštívila miesto raketového útoku na nákupné centrum ON-LINE
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval v utorok OSN, aby navštívila miesto raketového útoku na nákupné centrum v ukrajinskom meste Kremenčuk.

  • Podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny bude ďalšia časť ruskej ofenzívy záležať na…

  • Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov oznámil, že výcvikom k ovládaniu zbraní poskytnutých…