Na hranici USA a Mexika našli doteraz najdlhší pašerácky tunel

Hráči Tampy oslavujú triumf proti LA.
Zdroj: TASR/AP

Tunel má priemernú hĺbku 21 metrov pod povrchom zeme.

Americké úrady objavili na hraniciach s Mexikom dosiaľ najdlhší pašerácky tunel. Má dĺžku 1 313 metrov a bol vybavený výťahom, koľajnicami, odtokovým systémom a elektrickými káblami vysokého napätia.

Tunel prepájal priemyselnú lokalitu v mexickom meste Tijuana s oblasťou mesta San Diego v Kalifornii, informovala vo štvrtok stanica BBC. V súvislosti s objavením pašeráckeho tunela nedošlo k žiadnym zatknutiam ani k nálezu drog.

Úrady neoznámili, koho z výstavby tohto podzemného koridoru podozrievajú. V danej oblasti však operuje mexický kartel Sinaloa, vládou Spojených štátov amerických označovaný za jednu z najväčších organizácií zaoberajúcich sa pašovaním drog na svete. Jeho bývalý dlhoročný líder Joaquín Guzmán si v USA odpykáva doživotný trest.

Zdroj: TASR/AP

Tunel bol objavený ešte vlani v auguste. Mexické úrady identifikovali jeho vchod a americkí vyšetrovatelia tunel zmapovali.

Tunel má priemernú hĺbku 21 metrov pod povrchom zeme, výšku 1,7 metra a široký je 60 centimetrov, oznámil Americký úrad pre clá a ochranu hraníc (CBP). Koľko času si vyžiadala výstavba tunela, nevedno.

Východ tunela v oblasti priemyselného veľkoskladu v San Diegu bol zablokovaný niekoľkými desiatkami vriec s pieskom.

USA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tunel

Dôležité udalosti