Zahraničné

Vojak-nováčik, ktorý zastrelil piatich kolegov sa odmieta vzdať, zabarikádoval sa v škole

Juhokórejskí vojaci obklúčili budovu, v ktorej sa nachádza ich kolega.
Juhokórejskí vojaci obklúčili budovu, v ktorej sa nachádza ich kolega. Zdroj: SITA

Na mieste činu sú aj mladíkovi rodičia, ktorí sa ho snažia presvedčiť, aby sa vzdal.

Juhokórejského vojaka, ktorý v sobotu večer (miestneho času) zabil piatich členov svojej jednotky, v nedeľu obkľúčili príslušníci špeciálnych jednotiek. Mladík sa však zatiaľ odmieta vzdať. Po jeho krvavom čine bezpečnostné zložky spustili intenzívne pátranie, do ktorého zapojili aj vrtuľníky.

Napokon ho našli ukrytého neďaleko školy asi desať kilometrov od základne, kde s pomocou granátov a samopalu zabil svojich kolegov. Na mieste činu sú údajne aj mladíkovi rodičia. Tí sa svojho syna snažia presvedčiť, aby zložil zbrane, ten to ale odmieta.

Zdroj: SITA

Podozrivý vrah nie je profesionálnym členom juhokórejskej armády, ale len brancom vykonávajúcim povinnú vojenskú službu. Svoj čin zatiaľ z nejasných príčin vykonal na základni v blízkosti ostro stráženej hranice so Severnou Kóreou. Juhokórejské ministerstvo obrany sa už za incident ospravedlnilo.

Podobné tragédie v jednej z najpočetnejších armád sveta sa pritom stali aj v minulosti. V roku 2011 člen juhokórejského námorníctva zastrelil štyroch svojich kolegov neďaleko námornej hranice so Severnou Kóreou a následne sa pokúsil odpáliť s pomocou granátu.

Zdroj: SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.