Spojené štáty sú silnejšiu, ako kedykoľvek predtým, vyhlásil Trump v prejave

Nové emotikony.
Zdroj: TASR/AP Photo/Patrick Semansky

Krajina sa podľa jeho slov pohybuje dopredu s rýchlosťou, aká bola ešte nedávno nepredstaviteľná.

Americký prezident Donald Trump vo svojom prejave o stave Únie Ameriku označil za "silnejšiu, ako kedykoľvek predtým", informovali v stredu agentúry AP a DPA. Nepriatelia Ameriky sú na úteku, bohatstvo Ameriky rastie a budúcnosť Ameriky jasne žiari," povedal Trump. Krajina sa podľa jeho slov pohybuje dopredu s rýchlosťou, aká bola ešte nedávno nepredstaviteľná.

Trump poukázal na hospodársku silu USA, nízku úroveň nezamestnanosti a zdôraznil aj úlohu robotníkov a strednej triedy. Prezident takisto pripomenul obchodné dohody, ktoré Spojené štáty uzavreli s Čínou a Mexikom.

Prezident podľa DPA hovoril aj o problematike nelegálnej migrácie a dožadoval sa legislatívy, ktorá zabráni poskytovaniu "bezplatnej zdravotnej starostlivosti cudzincom, ktorí sú v krajine ilegálne".

Trump je prvý americký prezident čeliaci ústavnej žalobe, ktorý sa usiluje o znovuzvolenie, pripomína AP. Záverečné hlasovanie v procese ústavnej žaloby (impeachment) na amerického prezidenta v americkom Senáte je na pláne v stredu.

WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kongres

Dôležité udalosti