Na červenú a cez spustené závory. Učiteľky hnali deti cez koľajnice, aby stihli vlak

Moja malá princezná: 53. a 54. epizóda
Moja malá princezná: 53. a 54. epizóda Zdroj: Reprofoto/mall.tv

Video zverejnil Pavel Novotný, starosta pražskej mestskej časti Řeporyje.

Priemyselná kamera v pražských Řeporyjích zachytila, ako tri vychovávateľky prevádzajú 13 malých detí cez železničné priecestie so spustenými závorami.

Krátko predtým cez priecestie prešiel vlak. Video zverejnil Pavel Novotný, starosta tejto mestskej časti. Verejnosť požiadal o pomoc s identifikáciou nezodpovedných vychovávateliek. Prípadom, o ktorom informoval aj portál iDnes.cz , sa už zaoberá aj polícia.

Incident sa odohral v stredu okolo poludnia pri neďaleko vlakovej stanice Praha-Řeporyje. Zo záberov je zrejmé, že sa skupina ponáhľala, aby stihla vlak.

„Gratulácia všetkým trom neznámym vychovávateľkám tých detí. Samozrejme, jeden vlak prešiel, do druhého nastupujete. Tak presne za túto argumentáciu si nezaslúžite zľutovanie," napísal Novotný.

Správanie učiteliek odsúdila aj Správa železníc. „Je to neospravedlniteľné a o to viac zarážajúce, že to spravili učiteľky, ktoré by mali byť pre deti vzorom a ktoré sú za ich bezpečie zodpovedné. Je úplne jedno, že v čase incidentu už vlak stál na stanici. Ide o porušenie zákona, ktoré by mala riešiť polícia," uviedol pre iDnes hovorca Správy železníc Marek Illiaš.

Polícia vec preveruje pre podozrenie z trestného činu všeobecného ohrozenia.

 
PRAHA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Praha

Dôležité udalosti