Polícia vypátrala učiteľky, ktoré prevádzali deti cez uzavreté železničné priecestie

kajtar_tvnoviny.5.mp4

Video vyvolalo na sociálnych sieťach veľkú vlnu kritiky.

Pražská polícia už pozná identitu troch učiteliek, ktoré v stredu prevádzali deti cez uzavreté železničné priecestie v mestskej časti Řeporyje.

Ženy, ktoré identifikovali na základe záberov z priemyselnej kamery, vypočuli vo štvrtok. Polícia však zatiaľ nevzniesla žiadne obvinenie.

Pre portál novinky.cz to potvrdil hovorca polície Jan Rybanský. Ešte vo štvrtok pri tom polícia uviedla, že prípad vyšetruje pre podozrenie z trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbalosti.

Na incident ako prvý upozornil starosta Řeporyjí Pavel Novotný, ktorý zverejnil zábery z priemyselnej kamery vo svojej relácii na portáli mall.tv.

Video vyvolalo na sociálnych sieťach veľkú vlnu kritiky. O porušení zákona hovorili aj zástupcovia Správy železníc. Údajní svedkovia však tvrdili, že učiteľky dostali pokyn od výpravcu vlaku alebo strojvodcu, že môže prejsť. Vlak na nich vraj čakal, a dostali sa tak do patovej situácie.

Podľa Správy železníc však nešlo o mimoriadnu siituáciu. "Priecestie bolo plne funkčné a pre chodcov tak platili rovnaké pravidlá ako pre motoristov. Mali zastaviť a počkať kým prejde vlak," uviedla pre ČT hovorkyňa Správy železníc Nela Friebová.


PRAHA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Praha

Dôležité udalosti