Prípad, ktorý šokoval Austráliu: Pedofil spoznal trest za brutálne znásilnenie dievčatka

Saša Gachulincová a Oliver Oswald
Zdroj: reprofoto: YouTube/ ABC news Australia

Sampieri na súde tvrdil, že útok si nepamätá. Svoj čin pripisoval „šialenstvu" ktoré mala spôsobiť droga „ice".

Prípad, ktorý šokoval Austráliu, je na konci. Pedofil Anthony Sampieri (56), ktorý v novembri 2018 v škole tanca brutálne znásilnil dievčatko, strávi zvyšok života vo väzení.

Sudca Paul Conlon pred vyhlásením rozsudku zdôraznil, že Sampieri neprejavil ani najmenší náznak súcitu a jeho čin označil za „nočnú moru každého rodiča". Informoval o tom portál ABC News Australia.

Sampieri spáchal otrasný čin na toaletách v základnej škole na predmestí Sydney. V tom čase bol v podmienke, ktorú dostal za obťažovanie mladých žien. Dievča najskôr udrel päsťou do tváre, následne jej okolo krku omotal povraz a znásilňoval ju 40 minút. Prvých päť minút si pritom nakrúcal na kameru v mobile.


Zastavili ho až rodičia, ktorí vylomili dvere na mužských toaletách. Sampieri sa zúrivo bránil, matku znásilneného dievčatka porezal nožom na ruke, otcovi ďalšieho dieťaťa spôsobil bodné rany na bruchu.

Sampieri na súde tvrdil, že útok si nepamätá. Svoj čin pripisoval „šialenstvu" ktoré mala spôsobiť droga „ice" (forma metamfetamínu). Sudca to neuznal ako poľahčujúcu okolnosť, odmietol, že by išlo o „spontánny zločin spáchaný v afekte".

O tom, že sa na svoj čin pripravoval, svedčí fakt, že pred znásilnením našiel v odpadkovom koši povraz, pričom na zviazanie obete použil aj šnúrku z nohavíc. Sampieri, ktorým má rakovinu pečene, na súde uviedol, že už mu nezostáva veľa času. Za svoj čin sa ospravedlnil.

SYDNEY/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rozsudok

Dôležité udalosti