Prípad, ktorý šokoval Austráliu: Pedofil spoznal trest za brutálne znásilnenie dievčatka

Saša Gachulincová a Oliver Oswald
Zdroj: reprofoto: YouTube/ ABC news Australia

Sampieri na súde tvrdil, že útok si nepamätá. Svoj čin pripisoval „šialenstvu" ktoré mala spôsobiť droga „ice".

Prípad, ktorý šokoval Austráliu, je na konci. Pedofil Anthony Sampieri (56), ktorý v novembri 2018 v škole tanca brutálne znásilnil dievčatko, strávi zvyšok života vo väzení.

Sudca Paul Conlon pred vyhlásením rozsudku zdôraznil, že Sampieri neprejavil ani najmenší náznak súcitu a jeho čin označil za „nočnú moru každého rodiča". Informoval o tom portál ABC News Australia.

Sampieri spáchal otrasný čin na toaletách v základnej škole na predmestí Sydney. V tom čase bol v podmienke, ktorú dostal za obťažovanie mladých žien. Dievča najskôr udrel päsťou do tváre, následne jej okolo krku omotal povraz a znásilňoval ju 40 minút. Prvých päť minút si pritom nakrúcal na kameru v mobile.


Zastavili ho až rodičia, ktorí vylomili dvere na mužských toaletách. Sampieri sa zúrivo bránil, matku znásilneného dievčatka porezal nožom na ruke, otcovi ďalšieho dieťaťa spôsobil bodné rany na bruchu.

Sampieri na súde tvrdil, že útok si nepamätá. Svoj čin pripisoval „šialenstvu" ktoré mala spôsobiť droga „ice" (forma metamfetamínu). Sudca to neuznal ako poľahčujúcu okolnosť, odmietol, že by išlo o „spontánny zločin spáchaný v afekte".

O tom, že sa na svoj čin pripravoval, svedčí fakt, že pred znásilnením našiel v odpadkovom koši povraz, pričom na zviazanie obete použil aj šnúrku z nohavíc. Sampieri, ktorým má rakovinu pečene, na súde uviedol, že už mu nezostáva veľa času. Za svoj čin sa ospravedlnil.

SYDNEY/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rozsudok

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.