Matka, ktorá utopila syna (6), aby sa nedostal do opatery otca, si vypočula rozsudok

Žena tvrdí, že konala v skrate.

Česká matka, ktorá mala vo vani utopiť svojho šesťročného syna, spoznala trest. Súd poslal 38-ročnú ženu za mreže na 20 rokov, rozsudok nie je právoplatný.

Tragédia sa stala v chatovej oblasti v okrese Benešov minulý rok v auguste. Keď sa jej syn kúpal vo vani, išla ho skontrolovať.

Podľa slov matky strčila dieťaťu hlavu pod vodu a držala ju, kým sa neprestalo hýbať. Potom sa porezala na rukách a neúspešne sa snažila chlapca oživiť.

Žena svoj čin pred súdom nepopierala. Tvrdí však, že nekonala úmyselne a čin neplánovala.

Smrťou malého syna vyvrcholili spory matky s otcom chlapčeka, ktorého mali bývalí partneri v striedavej starostlivosti.

Otec žiadal okresný súd, aby mohol syna vychovávať výhradne on. Bol presvedčený, že matka sa oňho nedkáže dobre postarať. Bola zadlžená a mala aj ďalšie problémy.

Samotného expartnera okrem iného obvinila zo znásilnenia, čo sa nepotvrdilo. Muž tvrdil, že by malému synovi nemohla poskytnúť podmienky pre zdravý rozvoj.

Záver českých kriminalistov je v tomto prípade jasný. Ako píše Benešovský deník, žena svojho syna utopila vo vani, pretože nechcela, aby sa dostal do opatery otca.

Napovedajú to aj listy, ktoré našla polícia v chatovej oblasti, kde žena so synom žili. V jednom vraj otcovi vyčítala násilné správanie a „huckanie" syna proti nej.

PRAHA/rk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.