Zahraničné

Hádanka pre náročných: Nájdete na obrázku leoparda?

profimedia-0196989615.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Tentoraz sa v prirodzenom prostredí skryl leopard škvrnitý.

Ak si myslíte, že po tom, čo ste na fotografii našli leoparda snežného, bude táto hádanka pre vás hračka, zrejme sa mýlite. Tentoraz sa v prirodzenom prostredí v indickom Sujan Jawa ukryl leopard škvrnitý. Mačkovitá šelma tak ukázala svojmu "kolegovi", leopardovi snežnému, kto je tu skutočný majster v skrývaní.

Leopard škvrnitý je jeden z najnebezpečnejších predátorov žijúcich v Indii. Je tomu tak aj vďaka schopnosti splynúť s prirodzeným prostredím. Ak ho máte problém nájsť na fotografii, tak v reálnej situácii by to bolo zrejme ešte náročnejšie.

Zdroj: Profimedia.sk

Predátora zachytil miestny ochranca prírody Adam Bannister pri kempovaní. Podarilo sa to aj vám?

Zdroj: Profimedia.sk

INDIA/Profimedia.sk, zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

V Náhornom Karabachu bolo násilne vysídlených vyše 10-tisíc ľudí, ktorí sú nútení bez jedla žiť pod holým nebom.

Uviedol to arménsky minister zahraničných vecí Ararat Mirzojan. Arménsko obvinilo Azerbajdžan z "etnických čistiek a masových zverstiev" voči arménskej populácii v Karabachu. Azerbajdžan tento región v priebehu utorka a stredy vojensky obsadil. (TASR)

Krátka správa

Ruské úrady počas protivojnových protestov zatkli vyše 20-tisíc ľudí za účasť na mierumilovných protestoch.

Vyhlásila expertka Organizácie spojených národov (OSN) Marijana Kacarovová počas diskusie o situácii v Rusku na pôde Rady OSN pre ľudské práva (UNHRC) v Ženeve. Kacarovová ďalej uviedla, že proti zatknutým bolo v Rusku vznesených 600 obvinení za "protivojnové aktivity". Pripomenula prípad Olega Orlova z ruskej mimovládnej neziskovej organizácie na ochranu ľudských práv Memorial, ktorá minulý rok získala Nobelovu cenu za mier. Orlov je jedným z obvinených a hrozí mu 15 rokov za mrežami. (TASR)