Taxikár z auta surovo vyhodil nevidiacu ženu a nechal ju ležať v strede cesty

Incident sa stal v Prahe, v mestskej časti Žižkov.

V pražskej štvrti Žižkov sa v pondelok ráno odohral šokujúci incident. Na Bořivojovej ulici spôsobil rozruch taxikár, ktorý zo svojho vozidla surovo vyhodil nevidiacu ženu s vodiacim psom.

Nechal ju ležať v strede cesty, hodil po nej vodiacu paličku, nasadol do auta a odišiel. Vystrašená žena kričala o pomoc.

Video zachytávajúce incident nám do redakcie poslala Adriána Bártlová, obyvateľka domu, ktorá počula krik a vyšla na balkón. O nevidiacu ženu Květu (37) sa postarali zamestnanci hotela, ktorí jej privolali spomínaný taxík cez mobilnú aplikáciu Bolt. 

„Pána taxikára som po nastúpení do vozidla informovala, že som nevidiaca a mám psíka. On na to reagoval, že v žiadnom prípade do auta nevezme psa a napriek prosbám bol neoblomný. Začal kričať a vulgárne mi vynadal. Keď som mu povedala, že takto by sa k zákazníkom nemal správať, vystúpil z auta a začal ma surovo ťahať von," uviedla pre TVNOVINY pani Květa, ktorá prišla o zrak pred niekoľkými rokmi.

Prípadom sa už zaoberá česká polícia. „Áno, touto udalosťou sa zaoberáme. Prípad zatiaľ kvalifikujeme ako priestupok," uviedla hovorkyňa pražskej polície Violeta Siřišťová pre portál dennikn.cz.

„Môžeme potvrdiť, že išlo o partnerského vodiča aplikácie Bolt. Okamžite sme ho zablokovali. Pre Bolt už jazdiť nemôže," povedal spomínanému denníku Jan Novosad z PR firmy Rubikon.

"S cestujúcou z videa sme sa spojili a ospravedlnili sme sa jej za toto individuálne zlyhanie vodiča," dodal Novosad.


PRAHA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taxislužba

Dôležité udalosti