Nevidiaca Květa prehovorila o hroznom zážitku s taxikárom: „Nemohla som dýchať ani hovoriť!“

Sergio Ramos z Realu Madrid reaguje proti Celte Vigo.
Zdroj: tn.cz

Muž jej z taxíka najskôr vyhodil psa, potom aj ju.

Nevidiaca Květa zažila v pondelok najhorší deň v živote. S podobným agresívnym správaním sa ešte nikdy nestretla. Taxikár zo spoločnosti Bolt ju nielen odmietol zaviesť domov, ale vyhodil z auta jej asistenčného psa aj ju samotnú.

Žena bola po incidente v šoku a so slzami v očiach. Ležala uprostred cesty a vedľa nej pobehoval zmätený pes. Vybehli jej pomôcť zamestnanci hotela a zavolali záchranku a políciu, uviedol portál tn.cz. Viac si môžete pozrieť aj v článku: Taxikár z auta surovo vyhodil nevidiacu ženu a nechal ju ležať v strede cesty.

„Zablúdila som na Žižkove. Začula som hlasy a vošla do hotela, kde som poprosila recepčnú o pomoc. Cez aplikáciu mi zavolala taxík, ktorý dorazil do dvoch minút," popisuje Kvéta, čo predchádzalo incidentu.


Recepčná ju odprevadila k autu. „Sadla som si a psa som si dala medzi nohy. Vodič mi ale začal hovoriť, že zviera v aute nechce. Povedal, že tam po ňom zostanú chlpy," vysvetlila. Chcela ho presvedčiť, aby ju zviezol domov, ale neuspela. „Začal na mňa kričať, aby som vypadla, aby som išla "niekam", že ho vôbec nezaujíma, ako sa dostanem domov," uviedla.

Květa bola rozrušená a povedala mu, že na neho zavolá políciu. „Keď uvidel, že hlasovo vytáčam číslo, snažil sa mi vytrhnúť mobil z ruky," dodáva. V tom vodič vystúpil z auta a vyhodil jej fenku na ulicu. „Ona musela byť vydesená, pretože je zvyknutá ísť až na môj povel. Potom povedal, že teraz pôjdem ja, chytil ma a ťahal silno von z auta," opísala celú situáciu.

Nevidiaca žena zostala nehybne ležať na ceste. Vodič vyhodil aj jej slepeckú paličku a ušiel. Na pomoc jej prišla svedkyňa Adriana, ktorá počula volanie o pomoc a podarilo sa jej agresívneho taxikára nakrútiť na video.

„Bola som v hroznom šoku, nemohla som dýchať ani hovoriť, proste nič," priznáva Květa s tým, že sa k nej nikto nikdy podobne nesprával. Pomoc jej museli aj záchranári. „Ten vysoký tlak postupne ustupoval a policajti ma odviezli domov."

Žene sa ozval zástupca spoločnosti a ospravedlnil sa. Navyše jej ponúkol 150 jázd zadarmo, ale odmietla to. „Povedala som, že nemám záujem, že by som s nimi už nikdy nikam nešla," uviedla Květa, ktorá na tento zážitok len tak nezabudne.

PRAHA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti