Železná kupola v akcii: Video demonštruje účinnosť izraelskej protiraketovej obrany

Malé lásky
Zdroj: TASR/AP/Khalil Hamra

Na sociálnej sieti sa objavilo video, ktoré zachytáva ako "Železná kupola" zneškodnila v krátkom čase niekoľko rakiet.

Islamskí militanti sa prihlásili k zodpovednosti za vypálenie ďalšej série rakiet na južný Izrael, ku ktorému došlo v pondelok, píše agentúra AFP.

Podľa vyhlásenia izraelskej armády vypálili militanti z pásma Gazy šesť "projektilov", pričom izraelská protivzdušná obrana päť z nich zachytila. Jedna raketa dopadla podľa agentúry AP v areáli detského ihriska.

Správy o prípadných zranených sa v druhý deň ostreľovania nevyskytli. Podľa AP však znova vzrástli obavy pred eskaláciou ozbrojených stretov iba týždeň pred predčasnými parlamentnými voľbami v krajine.

Vyše 30 rakiet odpálených na Izrael

V nedeľu večer odpálili teroristi na Izrael vyše 30 rakiet, pričom cielili veľké izraelské mestá. Niektoré z rakiet odpálených z Gazy sa podarilo zachytiť ​​Železnou kupolou. Školy na juhu Izraela sú dnes z bezpečnostných dôvodov zatvorené.

Uverejnil používateľ Izrael na Slovensku Pondelok 24. februára 2020

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa po nedeľňajšom ostreľovaní vyhrážal v pondelok vo vysielaní armádneho rozhlasu lídrom militantného hnutia Hamas vojnou. Rozhovor s ním následne prerušili sirény varujúce pred novými raketami z pásma Gazy.

Palestínski ozbrojenci vypálili ešte v nedeľu na územie Izraela rakety po tom, ako izraelskí vojaci zastrelili príslušníka militantnej skupiny Islamský džihád. Izraelská armáda uviedla, že na územie Izraela bolo z pásma Gazy vypálených 20 rakiet. Desať rakiet sa podarilo zneškodniť.

JERUZALEM/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pásmo gazy

Dôležité udalosti