Muž, ktorý autom vrazil do sprievodu, sa zameral na deti. Po čine ho zlynčoval rozzúrený dav

espinosa.jpg
Zdroj: TASR/Uwe Zucchi/dpa via AP

Polícia podľa svojich prvých vyjadrení predpokladá, že išlo o zámerný čin, ktorý nemusel mať politický motív.

Celkovo 52 ľudí vrátane 18 detí zranil v pondelok 29-ročný Nemec Maurice P., ktorý autom vrazil do ľudí počas karnevalového sprievodu v meste Volkmarsen v spolkovej krajine Hesensko. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu. Motív činu zatiaľ nie je známy.

Polícia na Twitteri napísala, že v nemocnici momentálne zostáva 35 ľudí, pričom 17 osôb už z nemocnice odišlo.

 „Videl som ho odchádzať. Tvrdil, že čoskoro sa o ňom bude písať v novinách," uviedol v rozhovore pre televíziu RTL sused páchateľa.

Polícia muža zadržala, ale zatiaľ ho nemôžu vypočuť. V súčasnosti sa totiž nachádza v nemocnici s vážnym poranením hlavy, ktoré utrpel, keď ho zlynčoval rozzúrený dav. Informoval denník Bild. Polícia vyšetruje jeho čin ako pokus o vraždu. Maurice P. vraj nefiguruje na zoznamoch extrémistov. V minulosti sa previnil iba nezávažnými priestupkami.

Zdroj: TASR/Uwe Zucchidpa via AP

Okrem útočníka polícia zatkla aj ďalšieho podozrivého človeka. Má ísť o osobu, ktorá celý incident zaznamenala na kameru. Zatiaľ však nie je jasné, či ide o svedka alebo komplica. Svedkovia uviedli, že vodič mercedesu zrejme zámerne mieril na deti.

Podľa očitých svedkov muž autom prerazil zátarasy a plnou rýchlosťou úmyselne vrazil do davu ľudí, pričom prešiel asi 30 metrov, kým sa auto zastavilo. Úrady po incidente uviedli, že muž zranil 52 ľudí, z ktorých sedem utrpelo vážne zranenia. Zranený bol aj samotný podozrivý.

Polícia podľa svojich prvých vyjadrení predpokladá, že išlo o zámerný čin, ktorý však nemusel mať politický motív. Nemecká generálna prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom v pondelok uviedla, že muž bude čeliť obvineniam z pokusu o zabitie.


FRANKFURT NAD MOHANOM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.