Zahraničné

Namiesto glukózy vypila jed. Za smrť tehotnej Lucie (†32) môže sestrička

Tehotnú Luciu zabil jed
Zdroj: Facebook

Zdravotná sestra bola práve v ten deň v ordinácii iba na záskok.

Polícia už má konkrétne podozrenie, kto spôsobil minulú stredu v Orlovej smrť tehotnej Lucie (†32). Podľa všetkého ide o zdravotnú sestru (68), ktorá mala len záskok. Byt, v ktorom rodina žila, je teraz na predaj.

Zdroj: Facebook
Mladá rodina v minulých rokoch žila v Amerike. Do Čiech sa vrátila zrejme kvôli pôrodu. A po ňom možno chcela znova odcestovať.

Žena v šiestom mesiaci tehotenstva zomrela po tom, čo počas banálnej lekárskej prehliadky v diabetologickej ambulancii omylom vypila miesto glukózy jedovatú dezinfekciu. Po piatich dňoch vyšetrovania je teraz jasnejšie, čo sa vlastne stalo.

Žena dostala jed miesto glukózy v ordinácii o siedmej hodine ráno. Za dve hodiny ju čakal kontrolný odber krvi. Zrejme preto, že bývala blízko nemocnice, smela odísť domov.

Hlavnou podozrivou je teraz zdravotná sestra (68), ktorá bola práve v ten deň v ordinácii iba na záskok. Na zámenu prípravkov prišli v ordinácii zrejme vo chvíli, keď sa žena na odber krvi nevrátila. Záchranári ju o chvíľu neskôr našli už bez známok života.

Zdravotná sestra, ktorá je hlavnou podozrivou, už druhý deň v ordinácii nebola. Lekárke už pomáhala jej stála sestra.

Polícia pôvodne nevylučovala, že mohla chybu urobiť lekáreň. Tá ale, ako sa ukázalo, prípravky dostáva už v originálnom balení, a tak ich dodáva ordináciám. Chybu tak zrejme urobila práve sestra na záskoku. Polícia zatiaľ nikoho neobvinila.

ORLOVÁ, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.