Zahraničné

Namiesto glukózy vypila jed. Za smrť tehotnej Lucie (†32) môže sestrička

Tehotnú Luciu zabil jed
Zdroj: Facebook

Zdravotná sestra bola práve v ten deň v ordinácii iba na záskok.

Polícia už má konkrétne podozrenie, kto spôsobil minulú stredu v Orlovej smrť tehotnej Lucie (†32). Podľa všetkého ide o zdravotnú sestru (68), ktorá mala len záskok. Byt, v ktorom rodina žila, je teraz na predaj.

Zdroj: Facebook
Mladá rodina v minulých rokoch žila v Amerike. Do Čiech sa vrátila zrejme kvôli pôrodu. A po ňom možno chcela znova odcestovať.

Žena v šiestom mesiaci tehotenstva zomrela po tom, čo počas banálnej lekárskej prehliadky v diabetologickej ambulancii omylom vypila miesto glukózy jedovatú dezinfekciu. Po piatich dňoch vyšetrovania je teraz jasnejšie, čo sa vlastne stalo.

Žena dostala jed miesto glukózy v ordinácii o siedmej hodine ráno. Za dve hodiny ju čakal kontrolný odber krvi. Zrejme preto, že bývala blízko nemocnice, smela odísť domov.

Hlavnou podozrivou je teraz zdravotná sestra (68), ktorá bola práve v ten deň v ordinácii iba na záskok. Na zámenu prípravkov prišli v ordinácii zrejme vo chvíli, keď sa žena na odber krvi nevrátila. Záchranári ju o chvíľu neskôr našli už bez známok života.

Zdravotná sestra, ktorá je hlavnou podozrivou, už druhý deň v ordinácii nebola. Lekárke už pomáhala jej stála sestra.

Polícia pôvodne nevylučovala, že mohla chybu urobiť lekáreň. Tá ale, ako sa ukázalo, prípravky dostáva už v originálnom balení, a tak ich dodáva ordináciám. Chybu tak zrejme urobila práve sestra na záskoku. Polícia zatiaľ nikoho neobvinila.

ORLOVÁ, tn.cz

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti