Zvrat v prípade tragického pádu bábätka z výletnej lode: Starý otec urobil ťažké rozhodnutie

Sprava viceprezident Slovana Bratislava Ivan Kmotrík ml. a nová posila Vladimír Weiss ml.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/CBS Miami

Rodina pôvodne z tragédie vinila prepravnú spoločnosť.

V prípade tragického pádu dievčatka z výletnej lode v Portoriku, ku ktorému došlo v júli 2019, nastal zvrat. Salvatore „Sam" Anello, starý otec Chloe Wiegandovej (†1), ktorý bol obvinený zo zavinenia jej smrti, priznal vinu.

„Pre Sama a jeho rodinu to bolo veľmi náročné rozhodnutie. Na základe dohody o vine a treste sa môj klient vyhne väzeniu. Je to v najlepšom záujme celej rodiny," uviedol pre CNN právnik rodiny Anellovcov Michael Winkleman.

Zdrvení príbuzní pritom krátko po tragédii vyhlásili, že príčinou nešťastia nebola nešikovnosť starého otca Salvatore Anella, ale fakt, že v sklenenej stene na jednom mieste chýbala výplň. Právnik rodiny vtedy naznačil, že prepravná spoločnosť Royal Carribean zrejme zanedbala svoje povinnosti. 


Starý otec, ktorému museli lekári po nešťastnom incidente, rovnako ako matke a otcovi, dať sedatíva, aby vôbec mohli spať, vraj vôbec nevedel, že pred ním chýba okno. Nevedel to nikto, kto stál okolo neho. S vnučkou chodievali na hokejové zápasy, počas ktorých sa malá Chloe zabávala búchaním do plexiskla na mantineloch. To isté sa jej starý muž snažil dopriať aj na palube výletnej lode, krutá náhoda však chcela, že si vybral práve spomínané miesto.

Rodina z americkej Indiany práve trávila čas na 11. poschodí výletnej lode Freedom of The Seas, keď mal starý otec s vnučkou na rukách zakopnúť, pričom dievčatko sa mu vyšmyklo z rúk a vypadlo cez otvorené okno. Dieťa po asi 50-metrovom páde tvrdo pristálo na betónovom móle. Zomrelo krátko po prevoze do nemocnice.

SAN JUAN/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Portoriko

Dôležité udalosti