Zahraničné

Na svete je prvý elektronický joint

enjoint-22062014-625face.jpg

Vyvinula ho holandský firma.

O novinku s oficiálnym názvom E-Njoint BV je veľký záujem. Predáva sa hlavne cez internet, ale aj na rôznych večierkoch, v baroch, na hudobných akciách a festivaloch po celej Európe.

V súčasnosti ich vyrobia za deň približne 10-tisíc. Vyvinula ich síce holandská spoločnosť, ale vyrábajú ich v Číne.

Elektronický joint svojím tvarom pripomína podomácky vyrobenú cigaretu z marihuany. Obal je bielej farby so zeleným symbolom marihuanového listu.


Jeden druh tejto cigarety v skutočnosti neobsahuje žiadnu látku THC, ktorá sa nachádza v marihuane, žiaden tabak ani nikotín. Náplň obsahuje bezpečné komponenty ako napríklad propylenglykol, rastlinný glycerín a 100-percentnú biologickú príchuť.

Ostatné modely však majú podobný účinok ako klasický joint. Dobíjacie cigarety môžu mať takú náplň, akú si užívateľ zvolí. E-Njoint ponúka aj náplne s kvapalinou, ktorá obsahuje výťažok z pravej marihuany.

Elektronickú cigaretu predávajú v rôznych príchutiach: melón, marakuja, zelené jablko, čerešňa a iné. Niekde sú dostupné len za 7 libier (takmer 9 eur).

Na internetovej stránke výrobcu sa píše, že cigareta je bezpečná a dokonca nie je zdraviu škodlivá. E-Njoint je vraj najnovší trend na trhu. Zatiaľ nie je známe, ako na novinku zareagujú európske inštitúcie a či voči nej podniknú nejaké právne kroky.

 


AMSTERDAM/JH, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.