Učiteľky, ktoré hnali deti cez železničné priecestie, nespáchali trestný čin

Video vyvolalo na sociálnych sieťach veľkú vlnu kritiky.

Vychovávateľky, ktoré začiatkom februára previedli skupinu detí cez uzavreté vlakové priecestie, nespáchali trestný čin. Polícia udalosť vyhodnotila ako priestupok. Informoval o to portál iDNES s odvolaním sa na hovorcu pražskej polície Jana Rybanského.

„Po prezretí kamerových záznamov a vypočutí svedkov kriminalisti prišli k záveru, že neboli naplnené skutkové podstaty akéhokoľvek trestného činu," uviedol Rybanský pre český denník.

Polícia tak incident rieši ako podozrenie zo spáchania priestupku v doprave.

Na incident ako prvý upozornil starosta Řeporyjí Pavel Novotný, ktorý zverejnil zábery z priemyselnej kamery vo svojej relácii na portáli mall.tv.

Video vyvolalo na sociálnych sieťach veľkú vlnu kritiky. O porušení zákona hovorili aj zástupcovia Správy železníc. Údajní svedkovia však tvrdili, že učiteľky dostali pokyn od výpravcu vlaku alebo strojvodcu, že môže prejsť. Vlak na nich vraj čakal, a dostali sa tak do patovej situácie.

Podľa Správy železníc však nešlo o mimoriadnu situáciu. "Priecestie bolo plne funkčné a pre chodcov tak platili rovnaké pravidlá ako pre motoristov. Mali zastaviť a počkať kým prejde vlak," uviedla pre ČT hovorkyňa Správy železníc Nela Friebová.

Podľa svedkov, ktorí incident videli, na učiteľky niekto mával, aby k čakajúcemu vlaku prešli na nástupište napriek spusteným závorám a blikajúcej signalizácii.

PRAHA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Praha

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.