Muž našiel v smetnej nádobe spiace deti. Od tragédie ho delila iba chvíľa

Pri práci musel riešiť neľahkú situáciu.

Staršiemu Britovi, ktorý takmer celý život pracuje ako smetiar, sa naskytol nepríjemný pohľad. Pri práci v meste Wrexham na severe Walesu zbadal v smetiarskej nádobe dve deti, ktoré spali obklopené odpadkami.

Svoju skúsenosť opísal 65-ročný Dave Pyne pre North Wales Live. Ako sám tvrdí, počas 16 rokov práce smetiara videl stále viac ľudí bez domova prespávať v smetných nádobách. Niektorí v nich iba prečkávali a využívali ich ako úkryt pred zlým počasím.

Najviac znepokojivý incident sa odohral vo Wrexhame pred dvoma rokmi. „Vyprázdňoval som nádobu na triedenie papierového odpadu a niečo sa mi nezdalo," opisuje.

„Môj šiesty zmysel mi napovedal, že ju mám skontrolovať. Otvoril som poklop a začal sa prehrabávať odpadkami. Nemohol som uveriť vlastným očiam," pokračuje Dave.

Vnútri nádoby spali dve malé deti, chlapec a dievča vo veku okolo deväť alebo desať rokov. „Zobudil som ich a boli také vyplašené, že vyskočili a ušli preč. Oznámil som to miestnym úradom, no odvtedy som o nich nič nepočul," povedal.

Brit tvrdí, že každého kolegu upozorňuje, aby za každých okolností skontroloval nádobu, ktorú ide vyprázdniť.

„Nikdy by ste si neodpustili, ak by ste to nespravili a vnútri by bol človek," hovorí. Keď našiel spomínané deti, od tragédie ho delila iba chvíľa. „V momente, keď je obsah nádoby vysypaný do smetiarskeho auta, je neskoro. Vnútri sa nachádzajú čepele, ktoré rozsekávajú odpadky," dodal Dave s tým, že človek by to nemohol prežiť.

Svoj zážitok vyrozprával v súvislosti so správou britského Úradu pre ochranu zdravia a bezpečnosť. Tá približuje, že za posledných päť rokov prišlo takto o život minimálne sedem ľudí. Stále väčší počet ľudí bez domova, ktorí prespávajú v smetných nádobách, súvisi s ich narastajúcim počtom v celej Veľkej Británii.

WREXHAM/rk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Smetiari

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.