Zahraničné

Svet má najmladšieho alkoholika. Dvojročný chlapec potrebuje pomoc

article-2666890-1F12C7D200000578-298_634x483.jpg
Zdroj: DailyMail

Keď plače, rodičia mu dajú víno.

Po prečítaní tohto článku sa zrejme budete chytať za hlavu. V Číne vyrastá najmladší alkoholik na svete. Chlapec má len dva roky a bez problémov vypije celú plechovku piva.

Čínsky chlapec Cheng Cheng začal popíjať už v desiatich mesiacoch. Otec mu "zo srandy" dal ochutnať víno a zrejme mu poriadne zachutilo. Dieťa sa totiž plačom dožadovalo ďalšieho hltu a keďže ho chcel otec utíšiť, povolil.

Zdroj: DailyMail

Cheng Cheng nemal ani rok, keď prvýkrát naposedenie vypil celú plechovku piva. Rodičia dnes pred ním musia schovávať fľašky, pretože by ich vypil. Prípad zverejnili média a pobúril tak ľudí po celom svete. Tí prosia sociálku, aby zasiahla.

Sociálne úrady sa rodičmi malého alkoholika začali zaoberať až teraz. Stále však nevedia, či im chlapca zoberú. Keďže sa rodičia zľakli, snažia sa Cheng Chengovi nútiť mlieko a džús miesto piva a vína.

„Je závislý. Pokiaľ nedostane alkohol, začne strašne plakať a kričať. Rodičia to zväčša nevydržia a dajú mi aspoň trochu vína," priznala pre miestne média teta chlapca.

Čínski pediatri sa zhodujú, že pre vývoj dieťaťa je škodlivé aj malé množstvo alkoholu, nie to, čo vypije Cheng Cheng.


ČÍNA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.