VIDEO: Drzá žena porušila zákaz vychádzania. Polícii povedala, že sa chce opaľovať

Sledujte aj dnes Mimoriadnu reláciu o koronavíruse
Zdroj: Reprofoto: YouTube/Ultima Hora

Teraz jej hrozí pokuta až 30-tisíc eur.

Polícia v španielskom meste Palma na ostrove Malorka zatkla ženu, ktorá porušila zákaz vychádzania a šla sa opaľovať. Píše tamojšie periodikum Ultima Hora.

Na záberoch vidno, ako ju muži zákona odvádzajú z trávnatej plochy k policajnému autu, čo sa jej očividne vôbec nepáči.

Teraz jej však hrozí pokuta za nedodržanie stavu núdze a neuposlúchnutie nariadenia. Spolu s ňou sa malo slniť aj pár jej známych, dokonca aj popíjali.


Zdroj: YouTube/Ultima Hora

Na porušenie pravidiel políciu upozornili miestni, ktorí len z vážnych dôvodov mohli byť vonku. Polícia po príchode na miesto dotyčnú partiu opaľujúcich sa najskôr upozornila, nech okamžite opustia miesto.

Na to im žena odpovedala, že sa chce opáliť. „Po niekoľkých slovných útokoch na adresu policajtov ju požiadali, aby sa legitimovala, čo odmietla. Príslušníci ju tak vzali na stanicu," znie v stanovisku tamojšej polície.

Španielska vláda vyhlásila v snahe spomaliť šírenie koronavíursu zákaz vychádzania. Výnimka sa vzťahuje len na obyvateľov chodiacich do práce či na nákup základných potrieb, ako sú potraviny alebo lieky. V krajine takisto zatvorili reštaurácie, bary a väčšinu obchodov.

Osoby, ktoré porušia vládne nariadenia, môžu dostať pokutu až 30-tisíc eur. Informácie prostredníctvom rmiestnych rozhlasov aj médií uverejňujú vo viacerých jazykoch.

Španielsko je po Taliansku druhou najviac postihnutou európskou krajinou novým koronavírusom. Celkovo v krajine z Pyrenejského polostrova hlásia takmer 9500 nakazených, 342 obetí a 530 vyliečených.

MALORKA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.