Zahraničné

Poznáte to? Takto sa klameme na Facebooku statusmi

Untitled-1.jpg
Zdroj: YouTube

Nie je vždy všetko tak, ako to na prvý pohľad vyzerá.

To, že sú sociálne siete absolútnym fenoménom súčasnosti, zrejme nikto nepoprie. Ľudia sa s radosťou neustále delia so svojimi zážitkami a pocitmi cez statusy. Často zdieľajú aj veci, ktoré patria za dvere súkromia. Niektorým to lezie na nervy, iní však závidia to, že sa takými statusmi pochváliť nemôžu.

Určite ste si aj vy nie raz pomysleli, aké je to super, že váš kamarát je opäť raz na dovolenke. Vaša kamarátka má nové drahé oblečenie a vaši príbuzní si už druhýkrát za rok kúpili nové auto. A vy sedíte pri počítači, rolujete a nič z toho nemáte.

Zdroj: YouTube

Aj tu platí pravidlo, nie je vždy všetko tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Postujúci totiž často cez statusy zakrývajú, ako sa v skutočnosti cítia. Takže im závidieť naozaj nemusíte.

Pozrite si video, ktoré vyjadruje proces zverejňovania statusov na sociálnych sieťach. Muž v ňom klame okolie a tvári sa, že jeho život je perfektný. V skutočnosti je však viac než nešťastný.


BRATISLAVA/Zuzana Vanková

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Taliansko sa štátnym pohrebom lúči s exprezidentom Giorgiom Napolitanom.

Zomrel minulý piatok vo veku 98 rokov. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky s Napolitanom sú aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Všetky vlajky na verejných budovách a talianskych diplomatických i konzulárnych zastupiteľstvách v zahraničí boli po úmrtí bývalého prezidenta spustené na pol žrde až do dňa pohrebu, ktorý je zároveň vyhlásený za deň štátneho smútku.

Krátka správa

Záplavy v Guatemale si vyžiadali najmenej 6 mŕtvych, 12 ľudí je nezvestných.

Po obetiach a preživších pátrajú záchranári v bahne pozdĺž približne 15-kilometrového úseku tejto rieky. Guatemalský prezident Alejandro Giammattei uviedol, že do akcie bolo nasadených 94 záchranárov. 

Krátka správa

Do Arménska prišlo z Náhorného Karabachu už vyše 13 300 utečencov.

Arménska vláda vo vyhlásení uviedla, že do utorkových ranných hodín prekročilo hranice z Náhorného Karabachu do Arménska "celkovo 13.350 násilne vysídlených osôb". Podľa medializovaných správ v Stepanakerte, hlavnom meste Náhorného Karabachu, zaznamenávajú prílev utečencov z ostatných oblastí regiónu a hrozí tam vypuknutie humanitárnej krízy. Niekoľkomesačná blokáda Karabachu zo strany Azerbajdžanu tam spôsobila nedostatok jedla a liekov. (TASR)

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)