Ľudia sú nepoučiteľní: Polícia má v Berlíne plné ruky práce s korona-večierkami

button_pkiss.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Mladí ľudia sa stretávajú aj napriek zákazom.

Karanténa a izolácia od okolitého sveta je zdá sa pre niekoho najväčší trest a ani hrozba koronavírusu a tvrdé opatrenia štátov z celého sveta niekoho nezastavia. Nemci si našli spôsob, ako sa vyrovnať s obmedzeniami spoločenského života pre nákazu. Na ihriskách, v parkoch a veľkých otvorených priestranstvách začali usporiadavať „koronavírusové večierky", píše portál novinky.cz.

V súčasnosti sa na celom svete nakazilo cez 227-tisíc ľudí a cez 9300 pacientov zomrelo. Vyliečilo sa cez 86-tisíc ľudí. Samotné Nemecko má vyše 13 600 nakazených a 33 pacientov zomrelo (podrobné údaje môžete sledovať na stránke worldometers.info). Niektorých Nemcov to ale neodrádza.

Na akciách, kde sa stretne aj cez sto ľudí, sa griluje a pije alkohol, uvádza agentúra DPA. Niektoré spolkové krajiny ako napríklad Bavorsko či Berlín hrozia zavedením zákazu vychádzania, ak tieto akcie neprestanú a ľudia nezačnú dobrovoľne rešpektovať opatrenia, ktoré slúžia na spomalenie šírenia koronavírusu.

Na akcie chodia najmä nmladí ľudia, púšťajú hlasnú hudbu, často aj so svetelnými efektami. Nedodržujú medzi sebou žiadny odstup, dotýkajú sa, pijú z jednej fľaše, nemajú rúška.

Polícia naposledy riešila podobnú akciu v skateparku v meste Swabach, na ktorej bolo cez 50 ľudí. Zvolali sa cez sociálne siete. Policajti ich vyhnali domov, no zrejme sa tam stretnú opäť.

Podobné prípady hlási polícia po celej krajine. Mládež sa schádza v areáloch zatvorených škôl, na športoviskách či na lúkach a v parkoch.

Tí, ktorí neprerušujú osobné kontakty s ostatnými, ohrozujú seba aj iných občanov. V bavorsku už platí zákaz verejných akcií a tiež zhromažďovania sa.


BERLÍN/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti