Z darčeka sa stala nočná mora. Dôchodca sa v panike omylom katapultoval zo stíhačky

Domáci samotest na diagnostiku ochorenia COVID-19.
Zdroj: shutterstock/aSuruwataRi

Nepríjemný zážitok bol o to horší, že dôchodcovi okamžite po katapultovaní odletela z hlavy helma

Francúzsky dôchodca zažil najdesivejší zážitok života. Ako darček od zamestnancov dostal let v stíhačke, to však ešte nikto netušil, čo bude nasledovať.

Malo to byť prekvapenie, no mužovi sa do toho veľmi nechcelo. Bol očividne v strese a prezrádzal to aj prístroj monitorujúci tlkot jeho srdca. Nemenovaný dôchodca však nechcel sklamať zamestnancov a podujal sa, že let absolvuje.

Aj napriek tomu, že potom nikdy netúžil a nemal s lietaním žiadne skúsenosti prešiel krátkym výcvikom a všetko bolo pripravené na let. Teda okrem samotného muža. Informoval o tom portál CNN s odvolaním sa na francúzske úrady.

Lietadlo Dassault Rafale B s pilotom a dôchodcom vzlietlo z vojenskej základne Saint Dizier a všetko sa javilo byť v poriadku. Keď však vojenská stíhačka, ktorá je schopná letieť rýchlosťou 1400 km/h prudko zmenila smer, dôchodca spanikáril a reflexívne sa chytil prvej veci, ktorú mal po ruke. V tomto prípade to nanešťastie bol spúšťač katapultu. Informoval o tom Úrad pre vyšetrovanie

O sekundu neskôr už prekvapeného muža so sedadlom vymrštilo z lietadla a otvoril sa padák. Odohralo sa to vo výške 750 metrov. Nepríjemný zážitok bol o to horší, že dôchodcovi okamžite po katapultovaní odletela z hlavy helma, ktorú si dostatočne nepripevnil.

Nakoniec však bezpečne pristál na poli a utrpel iba drobné zranenia. Pilot so stíhačkou sa vrátil na základňu, kde mu ošetrili škrabance na tvári.

https://www.youtube.com/watch?v=1k-6ePBOBZ4


SAINT DIZIER/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Katapultáž

Dôležité udalosti