Tornádo zničilo rodine dom. Zostala z neho len jediná miestnosť, v ktorej sa skryli

Dom Merrix so svojou dcérou.
Zdroj: Facebook/Andrew Phillips

V dome žili len niekoľko týždňov.

Pokojné veľkonočné sviatky sa pre nich zmenili na drámu a nešťastie. Rodina z amerického mesta Moss v štáte Mississippi prišla na Veľkonočnú nedeľu v dôsledku vyčíňania tornáda prakticky o všetko. Píše Fox News.

Otec rodiny a dobrovoľný hasič Andrew Phillips spolu s manželkou Amber a dvomi, ani nie ročnými deťmi, práve pozerali veľkonočnú omšu. Andrew medzitým kontroloval predpoveď počasia. Následne vybehol von.

Keď videl obrovský mrak, rozhodol sa pre núdzové riešenie. Živel zničil ich dom, oni zostali nažive len vďaka tomu, že sa doslova v posledných sekundách ukryli do bezpečnej miestnosti, ktorá funguje kvázi ako komora.

„Bol som tam asi 20 sekúnd, keď k tomu prišlo. Ešte som stihol vziať vankúše a ostatných skryť do miestnosti," hovorí Andrew.

Zdroj: Facebook/Andrew Phillips

V dome žili len niekoľko týždňov. Kúpili ho aj pre bezpečnú miestnosť z betónových blokov. Zrejme ani v najhoršom sne by im nenapadlo, že ju čoskoro využijú.

Keď bolo po všetkom, Andrew sa so zábermi zničeného domu rozhodol podeliť s ľuďmi na Facebooku. „Čím viac sa pozerám na to, čo z nášho domu zostalo, tak častejšie musím myslieť na hrobku, v ktorej bol Ježiš. Akoby sme aj my boli v nej. Ochránil nás," povedal veriaci Andrew. Akoby zázrakom sa ani jednému zo štvorčlennej rodiny nič nestalo.

Pri víchriciach a tornádach, ktoré sa prehnali juhovýchodnou časťou USA, zahynulo najmenej 30 ľudí, z toho 11 v Mississippi. Výčiny počasia zanechali viac než milión domácností a podnikov bez elektriny, hlásené boli aj záplavy a zosuvy pôdy, píše agentúra AP.

MOSS/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mississippi

Dôležité udalosti