Majstrovstvo kanadského pilota: S lietadlom núdzovo pristál medzi autami na rušnej diaľnici

Lietadlo sa chystá pristáť na ruśnej ceste.
Zdroj: YouTube/Yung Félix

Staré letecké príslovie hovorí, že každé pristátie, po ktorom odkráčate po svojich, je dobré.

Pilotovi súkromného lietadla, ktorému sa pokazil motor, sa podaril parádny kúsok. Vodiči na diaľnici při medzinárodnom letisku Jeana lesaga v Quebecu, boli poriadne prekvapený, keď nad ich hlavami začalo manévrovať lietadlo Piper-28 Cherokee. Píše o tom portál cbc.ca.

Pilot sa pripravoval na núdzové pristátie. Vyhol sa veľkej dopravnej značke a následne s lietadlom bezpečne dosadol medzi autá na rušnej ceste. Celé to pôsobilo ako dobre nacvičená scéna z akčného filmu. Pri incidente sa nikto nezranil. Autá urobili miesto, lietadlo sa zaradilo do premávky a pokračovalo v jazde, až kým nezastavilo na najbližšom odpočívadle.


Príčina zlyhania motora je predmetom vyšetrovania. Pilot chcel po probléme najskôr pristáť na spomínanom letisku, ale uvedomil si, že to už stroj nezvládne.

Staré letecké príslovie hovorí, že každé pristátie, po ktorom odkráčate po svojich, je dobré.QUEBEC/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kanada

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.