Únik plynu z indickej továrne si vyžiadal najmenej päť životov a stovky zranených

92104023_1307379459458388_7364686465193738240_n.jpg
Zdroj: TASR/AP

Mnohí obyvatelia skončili v nemocnici, sťažovali sa na pálivý pocit v očiach a dýchacie ťažkosti.

Najmenej päť ľudských životov a niekoľko stoviek zranených si vyžiadal únik jedovatého plynu z chemickej továrne v dedine neďaleko mesta Višákhapatnam v juhoindickom štáte Ándhrapradéš, ku ktorému došlo v noci na štvrtok. S odvolaním sa na vyhlásenie polície o tom informovala agentúra AFP.

"V tomto okamihu môžeme potvrdiť najmenej päť úmrtí. Viac bude možné potvrdiť neskôr. Najmenej 70 osôb je v bezvedomí hospitalizovaných v okolitých nemocniciach a celkovo 200-500 tamojších obyvateľov ošetrujú lekári," uviedla predstaviteľka polície.

Podľa jej slov plyn unikal z dvoch 5000-tonových nádrží, na ktoré vzhľadom na situáciu spojenú s koronavírusom nikto nedohliadal a vznikla v nich chemická reakcia. Tá spôsobila, že plyn začal unikať. Miestni obyvatelia zalarmovali záchranárov okolo 03.30 h miestneho času.

Agentúra Reuters uviedla, že zomreli najmenej traja ľudia vrátane jedného dieťaťa. Mnohí obyvatelia boli prevezení do nemocníc po tom, čo sa sťažovali na pálivý pocit v očiach a dýchacie ťažkosti, uviedla indická tlačová agentúra ANI.

Na záberoch na sociálnej sieti Twitter je vidieť, ako na mieste zasahujú polícia, hasiči i sanitky. Podľa televíznej stanice NDTV je postihnuté okolie do troch kilometrov od fabriky. Obyvatelia žijúci v okolí nemajú opúšťať svoje domovy. K úniku plynu došlo v továrni, ktorá patrí pod juhokórejskú firmu LG Polymers. Tá na otázky Reuters bezprostredne nereagovala.

NAÍ DILLÍ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme únik

Dôležité udalosti