Policajt, ktorý na diaľnici vyfackal cyklistu, spoznal trest. V ospravedlňujúcom liste klamal

Zamotaní parašutisti.
Zdroj: YouTube/Hlavné štúdio

Praporčík Sojka Radimovovi udelil pokutu 2000 kč a keď sa ho cyklista začal pýtať, akým spôsobom ju má zaplatiť, stratil nervy a začal byť agresívny.

Agresívny policajt z diaľničného oddelenia, ktorý na diaľnici pri Plzni vyfackal cyklistu z Azerbajdžanu, v stredu spoznal trest. Okresný súd v Plzni mu udelil ročnú podmienku a za prečin zneužitia právomocí. Podľa verdiktu musí praporčík Karel Sojka (35) z oddelenia v Svojkoviciach zaplatiť cudzincovi aj odškodné 20-tisíc českých korún. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Informoval o tom portál Novinky.

Hlavný dôkaz proti policajtovi bol záznam z kamery v zadnej časti policajného auta. Sojku usvedčil z neprimeraného zásahu. Azerbajdžanec Mahid Radimov sa v júli 2019 vybral na cyklotúru z Plzne do Prahy, nevedel však, že jazda s bicyklom po diaľnici je zakjázaná.

Jeho jazda sa skončila po pár kilometroch pri obci Ejpovice, kde ho zastavili policajti.

Praporčík Sojka Radimovovi udelil pokutu 2000 kč a keď sa ho cyklista začal pýtať, akým spôsobom ju má zaplatiť, stratil nervy a začal byť agresívny. Prekvapeného cyklistu chytil pod krkom a padlo aj niekoľko faciek. Azerbajdžanec po jednej z nich spadol na zem.

https://www.youtube.com/watch?v=SREL05VeaVI


Celé video si môžete pozrieť TU.

„Skoro som sa bál o život. Pripomínalo mi to zábery z Ameriky, ako tam policajti ubili človeka na smrť. Ten strach bol o to väčší, že ten druhý policajt sa iba pozeral, ako ma jeho kolega bije a vôbec nezasiahol," povedal Radimov na súde.

Sojkov kolega Zdeněk Košák tvrdil, že nezasiahol, lebo ho situácia zaskočila

„Útok zo strany policajta bol úplne bezdôvodný. Poškodeného napadol opakovane, pričom údery smerovali na hlavu a boli také razantné, že cyklistu pri jednom z nich spadol na zem," uviedla predsedníčka senátu Simona Kuboušková.

Obžalovaný policajt na súde svoj čin oľutoval. Na svoju obranu povedal, že cyklista sa snažil naschvál zdržovať. Radimovovi poslal ospravedlňujúci list, v ktorom sa snažil vysvetliť svoje konanie. Tvrdil, že sa ponáhľali k dopravnej nehode so zraneným dieťaťom. Na súde sa ale ukázalo, že to bolo klamstvo.

PRAHA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Policajná brutalita

Dôležité udalosti