V Grécku sa už môžu opaľovať. Ak na pláži nedodržia pravidlá, zatvoria ju na mesiac

Ľudia v Pekingu na priechode pre chodcov.
Zdroj: AP Photo/Yorgos Karahalis

Reštrikcie sa v prvý deň na plážach v zásade dodržiavali.

V Grécku sa v sobotu (16. 5.) otvorilo pre verejnosť všetkých 515 oficiálnych pláží . Otvorenie pláží, ku ktorému došlo v čase 40-stupňových horúčav, sprevádzali prísne opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu, informuje DPA.

Na ploche 1 000 metrov štvorcových pláže nemôže byť viac ako 40 ľudí. Jednotlivé slnečníky musia byť od seba vzdialené aspoň štyri metre a ležadlá jeden meter, uvádza Reuters.

Stánky s občerstvením môžu zákazníkom predávať iba balené jedlo a nápoje, nie však alkohol. Grécka verejnoprávna televízna a rozhlasová stanica ERT informovala, že reštrikcie sa v prvý deň na plážach v zásade dodržiavali.

Zdroj: AP Photo/Yorgos Karahalis

Prevádzkovateľom, ktorý obmedzenia nedodržia, hrozí až 30-dňové zatvorenie pláže a pokuta do výšky 20-tisíc eur.

Doteraz bolo v Grécku povolené vstupovať do mora a kúpať sa či plávať v ňom len mimo priestorov oficiálnych pláží, ktoré sa mali pôvodne otvoriť až v júni. Táto skutočnosť však viedla podľa gréckych médií k tomu, že ľudia pri mori nedodržiavali vzájomné rozstupy.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!


Zdroj: youtube/ News Update Live

ATÉNY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Grécko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.