Zahraničné

Počet obetí tajfúnu Haiyan presiahol 6000

Škody po supertajfúneHaiyan na Filipínach
Zdroj: SITA

Tajfún Haiyan je tak najsmrtiacejšou prírodnou katastrofou, aká kedy krajinu postihla.

Počet obetí ničivého tajfúnu Haiyan, ktorý začiatkom novembra udrel na strednú časť Filipín, presiahol 6000. Nezvestných je naďalej zhruba 18000 ľudí, informovala dnes agentúra AP s odvolaním sa na filipínskych predstaviteľov.

Zdroj: SITA
Ďalších 27 doposiaľ neidentifikovaných tiel sa chystajú miestne úrady vyslobodiť spod trosiek v pobrežnej oblasti vrátane najťažšie postihnutého mesta Tacloban. Oficiálny počet obetí tajfúnu v noci nadnes tak stúpol na 6009, kým nezvestných je 1779 osôb, informovala filipínska vláda. Tajfún Haiyan je tak najsmrtiacejšou prírodnou katastrofou, aká kedy krajinu postihla.

Podľa miestnych predstaviteľov záchranári denne stále nachádzajú 20 až 30 tiel. Identifikácia mŕtvol v pokročilom štádiu rozkladu a ich priraďovanie k nezvestný je ťažký a zdĺhavý proces, preto zostáva počet nezvestných nezmenený, spresnila AP s odvolaním sa na miestne zdroje.
Haiyan (na Filipínach nazývaný Yolanda) udrel na filipínsku pevninu 8. novembra na piatich rôznych miestach, pričom najviac postihol ostrovy Leyte a Samar v strednej časti súostrovia. O strechu nad hlavou prišlo vyše 16 miliónov ľudí. Obnova po tajfúne bude podľa miestnych úradov trvať najmenej tri roky.

MANILA, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti