Hrobárom sa počas pohrebu rozbila rakva. Jeden z nich aj s mŕtvolou spadol do jamy

Pozostalí sa rozhodli podať trestné oznámenie.

Doslova hororové chvíle si prežili pozostalí 52-ročnej ženy, ktorá pred pár dňami zomrela v maďarskej obci Jászfényszaru, približne 70 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Budapešť. Píše Blikk.

Hrobári totiž pri pohrebe manipulovali s rakvou tak nešťastne, až im spadla a rozbila sa. Aby toho nebolo málo, mŕtvola vypadla priamo do hrobu a s ňou aj jeden z hrobárov.

„Bol to hrozný zážitok. Akoby nestačilo, že sme my, súrodenci, po dlhej a ťažkej chorobe prišli o takto mladú mamu, ešte sme museli vidieť, ako zneuctili jej telo a vlastne celú našu rodinu," povedal syn nebohej Zsolt Palocz.

Hrobári bezprostredne po incidente vytiahli svojho kolegu a príbuzných odohnali od hrobu, ktorý rýchlo zasypali.

„Keď nás k nemu pustili späť, všetko už bolo pripravené. Aj tak sme sa rozhodli podať trestné oznámenie," dodal rozčarovaný syn.

Správca cintorína pri tomto pohrebe pripustil určité chyby, stojí si však za tým, že neboli natoľko dramatické, ako ich opísala dotknutá rodina.

„Som už z toho na nervy, ani spať nemôžem. Viem, že tam nebolo všetko úplne v poriadku, tvrdenia pozostalých sú však prehnané. Nechcem sa už viac k tomu vyjadrovať, nech si každý verí tomu, čomu chce," uviedol nemenovaný správca cintorína.

BUDAPEŠŤ/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Maďarsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.