Cambridge ako prvá univerzita v Británii zrušila prednášky s osobnou účasťou

Odteraz prejdú na online vyučovanie.

Univerzita v Cambridgei sa stala prvou univerzitou v Británii, ktorá z dôvodu pandémie nového koronavírusu zrušila všetky prednášky s osobnou účasťou pre akademický rok 2020/2021. V stredu o tom informovala tlačová agentúra AP.

Univerzita uviedla, že všetky prednášky budú až do leta 2021 prebiehať vo virtuálnom priestore a budú vysielané online.

Jedna z najlepších univerzít na svete dodala, že konzultácie s pedagógmi a určitá ďalšia výučba budú zrejme možné v malých skupinách - čo je hlavná súčasť univerzitného systému -, až keď sa začne v októbri nový akademický rok. Bude však nutné dodržiavať sociálny odstup.

Pandémia nového koronavírusu už i tak prevrátila život študentov. Univerzita v Cambridgei, anglickom meste okolo 80 kilometrov od Londýna, presunula všetku výučbu na internet v marci a skúšky sa konajú na diaľku.

Britské univerzity varujú, že budú čeliť finančnej kríze, ak sa študenti rozhodnú, že nechcú platiť školné za virtuálne vyučovanie. Školné je v súčasnosti v Anglicku 9250 libier (10.330 eur) ročne. Uzatvorenie krajín a cestovné obmedzenia, zavedené počas pandémie, takisto zmenšili prúd zahraničných študentov, ktorí platia vyššie školné a tvoria hlavný zdroj príjmov univerzít v Spojenom kráľovstve.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.