V troskách pakistanského lietadla zahynula aj slávna modelka. Vracala sa z pohrebu

Predseda parlamentu a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár v relácii Na telo.
Zdroj: Facebook/Zara Abid

Na sociálnych sieťach sa po správe o jej smrti spustila debata medzi ortodoxnými moslimami.

Pri piatkovom leteckom nešťastí pakistanského airbusu zahynula aj slávna modelka a herečka Zara Abidová († 28). Sedela v 24. rade při okne. Práve sa vracala z mesta Laháur, odkiaľ pochádzala, do Karáči, kde pracovala.

Príbuzní obetí ešte niekoľko hodín po páde lietadla do obývanej oblasti Karáči nevedeli, kto prežil. Úrady oznámili, že v troskách lietadla našli dvoch živých ľudí. Nakoniec sa ukázalo, že išlo o riaditeľa Pandžábskej banky Zafara Masúda a inžiniera Muhammada Zubajra.

Druhý menovaný v rozhovore z nemocnice opísal, že pilot sa viackrát pokúšal pristáť, lietadlo sa vraj už aj dotklo dráhy, ale bol prinútený opäť vzlietnuť. Muž, ktorý prežil, v televízii priblížil dramatické momenty. "Ľudia upadali do paniky a začali sa hlasno modliť," povedal Muhammad Zubajr pre televíziu Geo.

"Pilot udržal lietadlo ďalších desať až pätnásť minút vo vzduchu a pokúsil sa druhýkrát pristáť, lietadlo však spadlo," uviedol s tým, že následne videl všade naokolo oheň a počul krik. Podarilo sa mu vyslobodiť a vyskočil z vraku z asi trojmetrovej výšky.

O smrti Abidovej informovala módna návrhárka Khadijah Shahová. Modelka sa podľa nej práve vracala z pohrebu svojho strýka. Abidová patrila v Pakistane medzi významné celebrity. Spolupracovala s najväčšími módnymi značkami a presadila sa aj na filmovom plátne.

Na sociálnych sieťach sa po správe o jej smrti spustila debata medzi ortodoxnými moslimami, či žena, ktorá pracovala ako modelka a herečka, bude mať právo dostať sa do islamského raja. Shahová to označila za hanbu a diskutujúcim odkázala, že Abidová bola lepší človek ako väčšina z nich. Píše o tom portál Gulf Today .


KARÁČI/kc, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Letecké nešťastie

Dôležité udalosti