Dievča (15) prešlo so zraneným otcom na bicykli 1200 kilometrov. Dali to len za pár dní

fitness tlacovka_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: YouTube/BBC News Hindi

Okrem otca ešte musela niesť aj jeho batožinu.

Priam nadľudský výkon predviedla len 15-ročná Džjoti Kumariová. Mladučká Indka totiž prešla na bicykli so zraneným otcom a jeho batožinou neuveriteľných 1200 kilometrov. Píše NY Times s odvolaním sa na indické médiá.

Móhan Pavsan pracoval v Nai Dilí ako vodič, lenže pri nehode si zlomil nohu. Jeho dcéra sa preto rozhodla, že ho príde navštíviť. Všetko však skomplikovala pandémia koronavírusu, pre ktorú sa India ocitla v opatreniach a dvojica tak uviazla na jednom mieste.

Množstvo podobne postihnutých ľudí sa teda vydalo domov pešo, Móhanovo zranenie to však nedovoľovalo. Problémy znásoboval aj fakt, že mu dochádzali peniaze a hrozilo mu vysťahovanie z bytu.

Džjoti si preto požičala peniaze, za ktoré si kúpila ojazdený bicykel. Na ňom sa vydala aj s otcom v náručí a batožinou na cestu domov do Darbhangy na východe krajiny.

Sama odhaduje, že denne prešla asi sto až 150 kilometrov. „Kedykoľvek som sa cítila unavená, zastavila som a opláchla som si tvár vodou, ktorú som mala v plastovej fľaši," opísala.

Dvojici občas pomohli nákladiaky, ktoré ich kúsok odviezli. Cesta tak nakoniec trvala „len" osem dní, keď 20. mája dorazili do cieľa.

Za svoj výkon dievča dostalo ponuku od tamojšieho cyklistického zväzu, že ju bude trénovať. Regionálna vláda taktiež prisľúbila, že jej pomôže financovať štúdium, keďže rodina na jej vzdelanie nemá peniaze.


Zdroj: YouTube/BBC News Hindi

NAI DILÍ/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dievča

Dôležité udalosti