Európa vo veľkom uvoľňuje opatrenia. Vracajú sa aj prví dovolenkári

Novovykopané masové hroby na cintoríne Vila Formosa v Sao Paule.
Zdroj: TASR/AP Photo/Paul White

V ubytovacích zariadeniach platia prísne hygienické podmienky.

Chorvátsko otvorilo hranice pre 10 členských krajín Európskej únie. Dobrou správou pre Slovákov je, že Rakúsko otvorilo brány obľúbeného zábavného parku Práter.

Kolotoče v Prátri sa opäť roztočili a nechýbala slávnostná atmosféra. Desať rôznych umelcov naživo hralo pod holým nebom a koncert vysielali naživo cez internet. Symbolicky si vybrali ruské koleso, ktoré po prvý raz v histórii zastavilo po 70 rokoch prevádzky.

Na prvých hostí sa poctivo pripravovali aj hotelieri. V ubytovacích zariadeniach platia prísne hygienické podmienky. Majitelia sa na jednej strane tešia, na strane druhej neočakávajú nával turistov spred koronakrízy.

Španieli otvárajú popri plážach aj hotelové bazény či kiná. Už teraz mnohí dovolenkári nenosia rúška a len sporadicky dodržiavajú rozostupy.

Chorváti sa snažia čo najskôr zachrániť svoj kľúčový sektor cestovného ruchu zasiahnutý koronavírusovou pandémiou. Opäť otvorili bez reštrikcií hranice pre desať členských krajín Európskej únie vrátane Slovenska.

Do ďalšej fázy uvoľnenia prechádza aj Francúzsko. S istými obmedzeniami sa otvoria reštaurácie či bary a zruší sa zákaz cestovať ďalej než do 100 kilometrov. Od 2. júna zasadnú do lavíc aj deti na základných školách. Rekreačné strediská, parky či kiná tam otvoria až koncom júna.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Európska únia

Dôležité udalosti