Zlez mu z krku, kričali ľudia na policajta. Použil chmat, ktorý zabil zatýkaného Georga Floyda

Zosnulý lekár.
Zdroj: YouTube.com/Buzz news

Smrť Afroameričana vyvolala v USA obrovské protesty a výtržnosti.

Ďalší zásah amerického policajta pobúril širokú verejnosť. Počas protestu v Seattli, ktorý vyústil až do rabovania, zasahovala v uliciach mesta polícia. Jeden z policajtov chytil muža a spacifikoval ho. Použil pri tom chmat, ktorý v Minneapolise stál zatýkaného Georga Floyda život.

Policajt mal koleno na krku zadržaného muža rovnako, ako strážca zákona Derek Chauvin, ktorý je teraz obvinený zo zabitia. Georga Floyda totiž týmto spôsobom zadusil.

https://www.youtube.com/watch?v=AYAaN_jKv4I


Koleno na krku zadržaného nenechalo chladných ľudí, ktorý sa na celý incident pozerali. Začali na policajta kričať, aby prestal a dal mu dole koleno z krku. Mužov zákona v tom čase nakrúcal novinár Matt M. McKnight, ktorý video zverejnil na sociálnej sieti Twitter. Okamžite ho začali zdieľať tisícky ľudí, píše idnes.cz.

„Zlez mu z krku!" kričali okolostojaci ľudia. Policajt najskôr nereagoval. Až jeho kolega mu musel posunúť nohu tak, aby ju nemal na krku zadržaného muža, ale na chrbte.

Rabovanie v Seattli trvalo až do rána. Demonštranti zničili výklady mobilného operátora, poisťovacej spoločnosti, banky i reštaurácie. Polícia zadržala niekoľko ľudí, akcia sa zaobišla bez vážnych zranení.

Demonštranti údajne na políciu hádzali kamene, fľaše či iné predmety. Použitie hrubej sily na ich strane úrady ale preveria.

SEATTLE/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.