Útok žraloka na videu: Tínedžer unikol ostrým zubom, kopol ho do hlavy

Bedľa vysoká.
Zdroj: Facebook/9NewsQueensland

Stretnutie so žralokom sa mu podarilo nakrútiť na video.

Ako by ste zareagovali, keby ste sa tvárou v tvár stretli v mori so žralokom? Mladík z Austrálie to zažil a prezradil, že konal inštinktívne. Kopol predátora do hlavy, píše The Sun.

Osemnásťročný Lachlan Pye sa potápal pri pobreží Severného Queenslandu. V momente, keď sa mu pod vodou podarilo chytiť rybu, priblížil sa k nemu žralok belavý.

Ten útočil na svoju korisť, ktorou mal byť vyľakaný tínedžer. Žralok sa nebezpečne blížil k jeho nohám. Lachlan sa snažil rýchlo dostať na hladinu, no žralok bol rýchlejší.

Tínedžer ho v snahe zachrániť sa silno kopol do hlavy. Bolo to v momente, keď sa chcel ostrými zubami zahryznúť do jeho plutvy. Celý incident je zachytený na videu.

A lucky escape for a Queensland schoolboy

#EXCLUSIVE: #9News is taking you as close to a shark attack as you can get. #9News

Uverejnil používateľ 9 News Queensland Pondelok 1. júna 2020

Žralok mal asi tri a pol metra. „Nevidel som ho až do momentu, keď na mňa zaútočil," prezradil televízii 9News Lachlan.

Tínedžer mal šťastie. Vyviazol bez zranenia, prišiel iba o jednu plutvu, pretože žralok to po údere vzdal. Lachlan navyše vyplával aj so svojím úlovkom, ktorého v tom strese nepustil z rúk.

Žraloky belavé sa spolu so žralokmi modrými považujú za najnebezpečnejšie druhy pre človeka. Najviac útokov, ktoré sú zaznamenané, majú na svedomí práve tieto žraloky.

CANBERRA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Video

Dôležité udalosti