Maddie McCannová je zrejme mŕtva, tvrdia Nemci. Podozrivého usvedčuje niekoľko dôkazov

video-1552984100.mp4
Zdroj: File TASR/AP Photo/McCann Family

Hlavným dôkazom je telefonát.

Prokuratúra v nemeckom meste Braunschweig vo štvrtok uviedla, že Madeleine McCannová, ktorá v máji 2007 ako trojročná za záhadných okolností zmizla počas pobytu s rodinou v portugalskom regióne Algarve, už pravdepodobne nie je nažive. Informovali o tom agentúry DPA a Reuters.

"Predpokladáme, že dievčatko je mŕtve," povedal novinárom hovorca prokuratúry Hans Christian Wolters.

Na otázky novinárov neodpovedal s tým, že v priebehu vyšetrovania nebudú o prípade poskytované ďalšie podrobnosti.

Nemecká polícia v stredu oznámila, že v prípade zmiznutia McCannovej identifikovala nového podozrivého, 43-ročného nemeckého občana, ktorý si súčasnosti v Nemecku odpykáva trest za nesúvisiaci čin.

Nemec sa údajne pohyboval v oblasti portugalského letoviska Praia da Luz, kde Madeleine v máji 2007 naposledy videli. V tom čase cestoval po Portugalsku v karavane. Polícia zaznamenala aj jeho telefonický rozhovor s neznámou osobou, ktorý sa skončil len približne hodinu predtým, ako dieťa zmizlo.

Nemecká polícia v stredu uviedla, že podozrivý muž, ktorý v regióne Algarve v južnom Portugalsku žil v pravidelných intervaloch v rokoch 1995 - 2007, sa spontánne rozhodol zavraždiť McCannovú po tom, ako vnikol do bytu, v ktorom spala.

Muž je usvedčeným sexuálnym delikventom, ktorý bol v minulosti viackrát trestaný, okrem iného za pohlavné zneužívanie detí. V Portugalsku pracoval v gastronómii, no vykrádal aj hotely a rekreačné zariadenia či predával drogy.

Zmiznutie Madeleine McCannovej je jedným z najznámejších prípadov nezvestných detí na svete. Stratila sa 3. mája 2007, krátko pred svojimi štvrtými narodeninami. Rodina McCannovcov rozbehla medzinárodnú kampaň za nájdenie dieťaťa, ich úsilie však zatiaľ nebolo úspešné.

Hlavné dôkazy a stopy:

- Nemec sa údajne pohyboval v oblasti portugalského letoviska Praia da Luz, kde bola McCannová v máji 2007 videná naposledy. V tom čase cestoval po Portugalsku v karavane.

- je usvedčený pedofil

- je podozrivý z viacerých krádeží v hoteloch a bytoch, predával drogy

- Polícia zaznamenala jeho telefonický rozhovor s neznámou osobou, ktorý sa skončil len hodinu predtým, ako dieťa zmizlo

Zdroj: Profimedia.sk

- vozidlo značky Jaguar, ktoré podozrivý muž previedol na meno inej osoby len deň po zmiznutí McCannovej


BRAUNSCHWEIG/tvnoviny

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Madeleine McCannová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.