Muža († 82) k smrti udupalo stádo kráv

Superstaristi v divadle
Zdroj: shutterstoc.com/Faraonvideo

Na prechádzke s ním bola aj manželka.

Nešťastná tragédia sa stala na severozápade Anglicka. V oblasti národného parku Yorkshire Dales bol na prechádzke muž spolu so svojou 78-ročnou manželkou. K incidentu došlo krátko popoludní. Pár sa pokojne prechádzal, keď v tom stretli stádo kráv s malými teľatami. Kravy sa pravdepodobne zľakli a zaútočili v snahe ochrániť svoje teľatá.

Na miesto bola okamžite privolaná záchranná služba. „Ženu previezli v kritickom stave leteckou ambulanciou do nemocnice. Muž nejavil známky života a bol vyhlásený za mŕtveho," uviedol záchranár.

„Ľudia, v tomto období nechoďte so psami k stádam. V prípade, že sa vyberiete so psom na prechádzku a ten sa dá do konfliktu so zvieratami, choďte rýchlo preč. On im dokáže utiecť, vy však nie ste takí rýchli," napísala na sociálnej sieti manželka svedka nešťastia.

Prečítajte si aj: Sliepka v snahe ochrániť kuriatka si trúfla na kobru

Polícia pritom nepotvrdila, že by manželia boli na prechádzke so psom. Je známe, že kravy napadajú psy aj ľudí v snahe ochrániť svoje teľatá.

Výkonný riaditeľ pre zdravie a bezpečnosť už predtým označil kravy za najnebezpečnejšie zvieratá v Spojenom kráľovstve. Každý rok je zaznamenaný vysoký počet nehôd spájaných s kravami. Veľa z nich sa týka pracovníkov v poľnohospodárstve, pričom chodci so psom tiež podliehajú útokom.

Yorkshire Dalas je počas pandémie koronavírusu veľmi obľúbenou destináciou pre chodcov a turistov.

YORKSHIRE DALES/vd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kravy

Dôležité udalosti