Muž podozrivý z vraždy Madeleine McCannovej sa môže dostať na slobodu už tento víkend

Bývalý obchodný riaditeľ Tomáš Klouček.
Zdroj: zdroj: profimedia, koláž: tvnoviny.sk

Polícia sa medzitým snaží nájsť dvoch kľúčových svedkov.

Nový hlavný podozrivý v prípade zmiznutia Madeleine McCannovej sa môže dostať na slobodu už túto sobotu. Usvedčený pedofil Christian Brueckner (43) si totiž odsedel dve tretiny z 21-mesaćného trestu za čin nesúvisiaci s prípadom McCannovej. Píše o tom nemecký denník Frankfurter Rundschau.

Polícia sa medzitým snaží nájsť dvoch kľúčových svedkov. Bruecknerovu bývalú priateľku, pôvodom z Kosova a Portugalčana menom Diogo Silva, s ktorým podozrivý telefonoval vyše 30 minút v deň (3. máj 2007), keď zmizla McCannová z dovolenkovej vily v letovisku Praia da Luz. Práve Silva by mohol vyšetrovateľom poskytnúť najdôležitejšie informácie, ktoré by mohli prispieť k vyriešeniu prípadu.

Brueckner si v súčasnosti odpykáva 21-mesačný trest za drogovú trestnú činnosť vo väznici v meste Kiel. Okrem toho je obžalovaný aj zo znásilnenia 72-ročnej Američanky, ku ktorému malo dôjsť v portugalskom letovisku Algarve dva roky pred zmiznutím Maddie McCannovej. Aj napriek tomu, sa však Brueckner môže čoskoro dostať na slobodu. Voči verdiktu súdu v prípade znásilnenia dôchodkyne sa totiž odvolal. Prípad komplikuje aj fakt, že jeho vydanie do Nemecka z Talianska, kde ho v roku 2018 chytili, bolo protizákonné.

Zdroj: Profimedia.sk

Prokuratúra vyšetruje možnú súvislosť medzi prípadmi Madeleine a Ingy

Nemecká prokuratúra v Sasku-Anhaltsku v piatok oznámila, že vyšetruje možnú súvislosť medzi prípadom britského dievčatka Madeleine McCannovej a prípadom nemeckého dievčatka menom Inga, ktoré zmizlo v uvedenej spolkovej krajine pred piatimi rokmi. Informovala o tom agentúra DPA.

Inga, zo sasko-anhaltského mesta Schönebeck na severovýchode Nemecka, mala päť rokov, keď 2. mája 2015 bez stopy zmizla počas rodinného výletu v lese neďaleko mesta Stendal v tomto regióne.

Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

Napriek dôkladnému pátraniu a vyšetrovaniu polícia nedokázala zistiť, čo sa dievčatku stalo.

Prokuratúra v Stendale v piatok uviedla, že vyšetruje prípadnú spojitosť tohto prípadu so zmiznutím trojročnej McCannovej z dovolenkovej vily v Portugalsku v roku 2007.
Vyšetrovanie je v prvých štádiách a prokuratúra uviedla, že preverí, či sú nejaké náznaky spájajúce zmiznutie oboch dievčatiek. Ďalšie podrobnosti neposkytla.

Prokuratúra v severonemeckom meste Braunschweig vo štvrtok oznámila, že McCannová už pravdepodobne nie je nažive.

Zdroj: TASR/AP

Hlavné dôkazy a stopy:

- Nemec sa údajne pohyboval v oblasti portugalského letoviska Praia da Luz, kde bola McCannová v máji 2007 videná naposledy. V tom čase cestoval po Portugalsku v karavane.

- je usvedčený pedofil

- je podozrivý z viacerých krádeží v hoteloch a bytoch, predával drogy

- Polícia zaznamenala jeho telefonický rozhovor s neznámou osobou, ktorý sa skončil len hodinu predtým, ako dieťa zmizlo

MAGDEBURG/TASR, kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Madeleine McCannová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.