V Stredomorí je bitka o turistov. Krajiny ich chcú nalákať na takéto zľavy

Zdemolované auto
Zdemolované auto Zdroj: shutterstock/Climber 1959

Našla sa aj krajina, ktorá aj napriek pandémii koronavírusu s cenami zatiaľ nešla dole.

Aká je súčasná filozofia niektorých stredomorských krajín v snahe získať aspoň niečo z tohtoročnej turistickej sezóny?

Portál iDnes, citujúc chorvátske médiá, píše, že hotely a ubytovacie zariadenia s minuloročnými cenami po pandémii koronavírusu úspech mať nebudú.

Sicília sa pokúša pritiahnuť pozornosť tým, že na každé tri nocľahy pripadne jeden zdarma. Niektorí hotelieri v Španielsku, kam turisti budú môcť cestovať od 1. júla, vyhlasujú akcie „dva za cenu jedného."

Časť hotelov vo viacerých krajinách sa snaží predať budúce pobyty s výraznou zľavou, tie si klienti budú môcť vybrať až do konca roka 2022.

Podľa citovaných zdrojov bude kľúčovým hráčom Turecko, známe veľmi nízkymi cenami. Krajina zatiaľ nepredstavila všetky plány. V hre je možnosť, že neskôr predstavia zníženie cien.

Turecko ešte v máji zahájilo v 70 štátoch takzvanú telefónnu diplomaciu, pri nej rozširujú všetky relevantné informácie o dovolenke v krajine polmesiaca.

Odhliadnuc od Kanárskych ostrovov a Sicílie, ktoré sú na tom lepšie, to na španielskych a talianskych plážach vyzerá skôr tak, že turisti sú skôr prianím, než splniteľným cieľom.

V Slovinsku chcú motivovať obyvateľov na turistiku doma tým, že im rozdáva poukážky v hodnote 200 eur.

Od leteckej dopravy závislé Grécko aj napriek celospoločenskej situácii. Ale ani táto krajina, nateraz, zdá sa, nejde s cenami dole.

Istá nemecká cestovná kancelária ponúka pobyt na ostrove Kréta vo štvor- až päťhviezdičkových hoteloch za 1100 až 1300 eur.

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Stredomorie

Dôležité udalosti