Muža odsúdili za zabitie dievčaťa (†4). Po takmer 30 rokoch zistili, že je nevinný

Premiér Igor Matovič.
Zdroj: reprofoto: YouTube/CNN

Zvrat v prípade vraždy schvaľuje aj matka dievčaťa.

Walter Ogrod strávil 23 rokov v takzvanej cele smrti v americkej Pensylvánii. Teraz sa však zistilo, že to nebol on, kto ešte v roku 1988 zabil štvorročné dievča. Píše CNN.

Zvrat v prípade vraždy Barbary Jean Hornovej schvaľuje aj jej matka. Sudca nariadil nové pojednávanie a prepustil na kauciu doteraz odsúdeného Waltera.

„Je veľmi šťastný, že je vonku, so svojou rodinou a priateľmi, zároveň je však z toho všetkého dosť unavený," hovorí advokát Jim Rollins, ktorý 55-ročénho Ogroda zastupoval viac ako 15 rokov.

Muža zatkli v roku 1992, štyri roky po tom, ako sa v krabici od televízora našlo telo dievčaťa. Hoci vtedy podpísal priznanie, vždy trval na tom, že tak spravil pod tlakom vyšetrovateľov.

Napokon ho právoplatne odsúdili v roku 1996, celkovo však vo väzbe strávil až 28 rokov. Počas piatkového výsluchu prostredníctvom videokonferencie sa mu dočkalo aj ospravedlnenia od zástupcu prokurátora.

„Veľmi nás mrzí, že sme na vašu nevinu prišli až po 28 rokoch. Okrem toho, že ste stratili takmer tri desaťročia svojho života, bolo výsledkom tohto rozhodnutia aj to, že vám hrozil trest smrti," povedal Carrie Wood.

Na základe ďalšieho vyšetrovania sa zistilo, že súdy doteraz pracovali s nesprávnymi vedeckými a lekárskymi dôkazmi, pričom krivo vypovedalo aj viacero svedkov.

Hoci pátranie po skutočnom páchateľovi bude aj po viac ako troch desaťročiach opäť pokračovať, nespravodlivo odsúdenému mužovi už nikto tie roky nevráti. 

PENNSYLVÁNIA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti