Princ Philip oslavuje 99 rokov. Zverejnil aktuálnu fotografiu

Buckinghamský palác pri príležitosti princových narodenín zverejnil novú fotografiu kráľovského páru, ktorá bola zhotovená 1. júna.

Manžel britskej kráľovnej Alžbety II., princ Philip, sa v stredu dožil 99 rokov. Kráľovský pár je stále v izolácii z dôvodu opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2, informuje agentúra AFP.

Vojvoda z Edinburghu Philip sa narodil 10. júna 1921 na gréckom ostrove Korfu. V roku 1947 sa oženil s vtedajšou korunnou princeznou Elizabeth.

Elizabeth na trón nastúpila vo februári 1952 po smrti svojho otca, kráľa Juraja VI., ako Alžbeta II. Philip je najdlhšie pôsobiaci manželský partner vládnuceho panovníka v dejinách Británie.


Kráľovná Alžbeta II. a princ Philip sa súčasnosti zdržiavajú v rezidencii na zámku Windsor, kam sa presunuli ešte v marci. Z dôvodu pokročilého veku patria v súvislosti s nákazou COVID-19 k rizikovej kategórii obyvateľov, pripomína AFP.

Buckinghamský palác pri príležitosti princových narodenín zverejnil novú fotografiu kráľovského páru, ktorá bola zhotovená 1. júna.

Od nástupu Alžbety II. na trón plnil princ Philip dôležitú úlohu v mnohých aspektoch spoločenského života a zastával mnohé čestné funkcie. Kráľovnú sprevádzal na oficiálnych cestách po celom svete. S kráľovnou majú štyri deti - Charlesa, Anne, Andrewa a Edwarda -, osem vnúčat a šesť pravnúčat. V roku 2017 sa Philip stiahol z verejného života.

LONDÝN/TASR, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Princ Philip

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.