Nemecká polícia tvrdí, že Maddie je mŕtva. Podozrivý muž odmieta vypovedať

McCannová zmizla za záhadných okolností v máji 2007 počas pobytu s rodinou v portugalskom regióne Algarve.

Nemec, podozrivý z únosu trojročnej Britky Madeleine McCannovej spred 13 rokov, sa odmieta k prípadu vyjadriť. Oznámil to jeden z jeho právnikov, píše agentúra AFP.

"Christian Brueckner nepodá nateraz k tomuto prípadu žiadne vyhlásenie a žiadame vás, aby ste to chápali ako jeho obranu, vyhlásenie nepodáme ani my (obhajcovia)," povedal pre nemecké spravodajské stanice RTL a n-tv advokát Friedrich Fülscher po tom, ako svojho mandanta navštívil vo väzbe.

Nemecká polícia označila tohto 43-ročného muža za podozrivého minulý týždeň a izolovala ho vo väzení v meste Kiel, kde si odpykáva trest za iný trestný čin týkajúci sa obchodovania s drogami. Podozrivý sa v minulosti dopustil viacerých trestných činov vrátane zneužívania detí či znásilnenia.

Zdroj: TASR

Pôvodní obhajcovia, ktorí Christiana B. zastupovali, sa tohto prípadu vzdali bez uvedenia dôvodu. Nahradil ich nový tím právnikov. Tí pohrozili podaním žaloby na známych ich klienta, ktorí ho označili za agresívneho a podozrivého.

McCannová zmizla za záhadných okolností v máji 2007 počas pobytu s rodinou v portugalskom regióne Algarve. Podozrivý Nemec tam žil v pravidelných intervaloch v rokoch 1995 - 2007 a údajne sa pohyboval aj v oblasti letoviska Praia da Luz, kde Madeleine v máji 2007 naposledy videli. Madeleine je podľa nemeckej polície už pravdepodobne mŕtva.

BERLÍIN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.