Muž otrávil bezdomovcov a potom si ich nakrúcal na video

Za tento čin mu hrozí až 19 rokov za mrežami.

Muž z Kalifornie sa rád pozeral na utrpenie druhých. Polícia ho obvinila z toho, že otrávil najmenej osem bezdomovcov a následne si ich nakrúcal na video, píše BBC. Použil pri tom látku, ktorá je dvakrát taká silná ako napríklad kapsaicínový sprej.

William Robert Cable (38) sa na bezdomovcov pozeral, ako sa zvíjajú od bolesti. Mnoho z jeho obetí skončilo v nemocnici. Polícia je presvedčená o tom, že otrávil aj ďalších ľudí. Teraz čelí trestu až 19 rokov vo väzení.

„Boli otrávení ako súčasť zvrátenej formy zábavy a ich bolesť bola zaznamenaná, aby si to mohol útočník znova a znova pustiť," uviedol jeden z vyšetrovateľov.

Kapsaicín, označovaný ako OC slzotvorná látka, stimuluje nervové zakončenia. Pokiaľ človek príde s touto látkou do styku, spôsobí mu to dočasné oslepnutie, dýchavičnosť, dráždivý kašeľ a silné pálenie pokožky. Kontakt s očami je veľmi bolestivý.

Oleoresin capsicum je botanický názov, ktorý označuje paprikovú živicu obsahujúcu substancie - alkaloidy nazývané kapsaicín. Jediná kvapka kapsaicínu v 100 000 kvapkách vody je stále zistiteľná.

LOS ANGELES/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.