Egypt od 1. júla otvorí všetky letiská, turistov pustí do troch provincií pri mori

Ilustračná snímka.
Zdroj: javarman/shutterstock.com

Krajina v nedeľu zaznamenala najvyšší denný prírastok nákazy od polovice februára: 1677 nových prípadov.

Egypt od 1. júla otvorí všetky svoje letiská, ktoré uzavrel v marci v rámci opatrení proti šíreniu nového koronavírusu. Oznámilo to v nedeľu egyptské ministerstvo pre civilné letectvo. Zároveň uviedlo, že pre zahraničných turistov otvorí tri provincie v prímorských oblastiach, v ktorých je nízky výskyt nákazy, informovala agentúra Reuters.

Návštevníci z krajín s vysokým výskytom nákazy budú musieť ešte pred príchodom do Egypta podstúpiť test na prítomnosť koronavírusu. V lietadlách, na letiskách a v hoteloch budú platiť mimoriadne hygienické a preventívne opatrenia, aby sa zaistila bezpečnosť zahraničných turistov.

Egypt pokračuje v uvoľňovaní epidemiologických opatrení napriek tomu, že v nedeľu zaznamenal najvyšší denný prírastok nákazy od polovice februára: 1677 nových prípadov. Aktuálna bilancia epidémie v Egypte je 42.980 nakazených a 1484 úmrtí. Počet infikovaných v posledných troch týždňoch v krajine rastie rýchlejším tempom.

Koronakríza silne postihla egyptský sektor turistického ruchu, ktorý má významný podiel na HDP krajiny. Úrady sa preto v súčasnosti snažia prilákať do egyptských letovísk aspoň časť zahraničných návštevníkov.

KÁHIRA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Letiská

Dôležité udalosti