Nemecké úrady majú "konkrétne dôkazy" o tom, že Madeleine McCannová je mŕtva

video-1552984100.mp4
Zdroj: File TASR/AP Photo/McCann Family

McCannová zmizla za záhadných okolností v máji 2007 počas pobytu s rodinou v portugalskom regióne Algarve.

Nemecké úrady majú "konkrétne dôkazy" o tom, že Britka Madeleine McCannová, ktorá zmizla pred 13 rokmi ako trojročná, je mŕtva. Agentúre AFP to v stredu povedal Hans Christian Wolters, hovorca prokuratúry v nemeckom meste Braunschweig.

"Ide o konkrétne dôkazy, fakty, ktorými disponujeme, nielen náznaky," uviedol Wolters s tým, že detaily nemôže zverejniť. "O smrti Madeleine (však) nemáme žiadne forenzné dôkazy, ako napríklad telo," dodal.

McCannová zmizla za záhadných okolností v máji 2007 počas pobytu s rodinou v portugalskom regióne Algarve. Jej zmiznutie je jedným z najznámejších prípadov nezvestných detí na svete.

Nemecká polícia označila začiatkom júna v tomto prípade za podozrivého Nemca Christiana B., ktorý žil regióne Algarve v pravidelných intervaloch v rokoch 1995 - 2007 a údajne sa pohyboval aj v oblasti letoviska Praia da Luz, kde Madeleine v máji 2007 naposledy videli.

Tohto 43-ročného muža následne izolovali vo väzení v meste Kiel, kde si už odpykáva trest za iný trestný čin týkajúci sa obchodovania s drogami. V minulosti dopustil viacerých trestných činov vrátane zneužívania detí či znásilnenia. Nemecká polícia sa taktiež domnieva, že Madeleine je už pravdepodobne mŕtva.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Madeleine McCannová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.