Policajt, ktorý strelil Afroameričana pri zatýkaní od chrbta, môže dostať trest smrti

Muža obvinili z vraždy.

Policajný dôstojník, ktorý minulý týždeň zastrelil pri zatýkaní Afroameričana Raysharda Brookse, bol obvinený z vraždy. Smrť 27-ročného Brooksa vyvolala ďalšiu vlnu protestov proti rasizmu a policajnému násiliu v USA, píše BBC.

„Policajt Garret Rolfe, ktorý Brooksa dvakrát strelil do chrbta, bol najskôr prepustený a neskôr obvinený z vraždy a tiež z útoku smrtiacou zbraňou. V prípade, že ho súd uzná vinným, hrozí mu až trest smrti," uviedol na tlačovej konferencii v Atlante okresný prokurátor Paul Howard.

Celej tragédii predchádzal konflikt s policajtmi. Brooks zaspal v aute pred reštauráciou a neskôr neprešiel dychovou skúškou na alkohol. Keď sa ho policajti pokúsili zadržať, strhla sa bitka.

Viac si prečítajte v článku: VIDEO: Policajti v USA zabili ďalšieho Afroameričana pri zatýkaní. Protesty sa ešte viac vyostrili

Podľa prokurátora nemusel policajt vôbec strieľať, navyše vraj potom, ako Brooksa strelil od chrbta, do neho ešte na zemi kopol. Druhý policajt, ktorý bol prítomný na mieste činu, Devin Brosnan, mal ešte na tele zraneného muža stáť. Brooks zomrel po prevoze do nemocnice. Policajta Brosnana obvili z napadnutia a porušenia prísahy.


ATLANTA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti